Scroll Top

90 bin kez ByLock’a giriş yapan mahrem imamı inkar kurtaramadı

ByLock (1)

FETÖ tutuklusu mahrem imam, 90 bin kez giriş yaptığı tespit edilmesine rağmen ByLock programını hiç kullanmadığını iddia etti.

Şanlıurfa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına tutuklu sanık eski öğretmen Burhan Öden ve avukatı katıldı. Mahkeme başkanı sanığa ByLock tespit ve değerlendirme tutanağına göre programa 90 bin kez giriş yaptığının tespit edildiği ve örgütün “İhsan” kod adlı mahrem imamı olduğunun belirlendiğini söyledi.

Sanığın örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in talimatı üzerine Bank Asya’ya para yatırdığının tespit edildiğini aktaran mahkeme başkanı, sanığın Eagle programını kullandığını da aktardı.

Sanık Öden ise ByLock tespit ve değerlendirme tutanağındaki verileri kabul etmeyerek “Ben ByLock programını yüklemedim ve kullanmadım. İddia edildiği gibi bir şekilde de örgüt imamı değilim. Uzun süredir tutukluyum. Tahliyemi ve beraat talep ediyorum.” dedi.

Cumhuriyet savcısı, örgüte ait mahrem imam listesinde sanık Öden’in, emniyetten sorumlu mahrem imam olarak isminin bulunduğuna dikkati çekerek tutukluluk hâlinin devamı yönünde mütalaa verdi.

Mahkeme heyeti, sanığa “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 10 yıl hapis cezası verdi.

Benzer gönderiler