Scroll Top

Adnan Oktar’ın evinden tarihi ‘El yazması Tevrat’ çıktı

Adnan-Okt

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adnan Oktar grubunun Çengelköy’deki evi ile Ümraniye’de bulunan bir depoda kamyonlar dolusu tarihi eserlere el koydu.

El konulanlar içerisinde bulunan  ‘El yazması Tevrat’ ise dikkat çekti.

Adnan Oktar’ın İsrail ile bağlantılarını daha önce deşifre etmiştik. 

İstanbul Ayasofya Müze Müdürlüğü uzmanları ile İstanbul Türk İslam Eserleri Müzesi Müdürlüğü uzmanları tarafından incelenen eserlerle ilgili çalışma tamamladı.

Adnan Oktar’ın Çengelköy’deki evinde ele geçirilen Tevrat’ın teknik incelenmesi sonucu, ‘El yazması Tevrat’ın, sadece sinagoglarda bulunması gereken çok önemli bir eser olduğu tespit edildi.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Adnan Oktar’ın Çengelköy’deki evi ile Ümraniye’deki depoda ele geçirilen kamyonlar dolusu eserleri incelenmek üzere müzelere gönderdi.

Adnan Oktar’ın evinde çıkan Tevrat’ın el yazması ve sadece sinagoglarda bulundurulması gereken nitelikte önemli bir eser olduğu belirledi. Mali polis, tarihi eser niteliğindeki Tevrat’ın Adnan Oktar grubunun eline nasıl geçtiğini araştırmaya başladı.

Türk İslam Eserleri Müzesi Müdürlüğü arkeologları da, inceledikleri eserlerin bir bölümünün tarihi eser niteliğinde olduğunu bir bölümünün ise tarihi eser niteliğinde olmadığını tespit etti.

Benzer gönderiler