FETÖ’nün askerî okul mülakatlarındaki şifreleme yöntemi deşifre edildi

askeri okul

Askerî okullara giriş sorularını örgüt üyelerine sızdıran FETÖ’nün mülakatlar için de özel bir şifreleme yöntemi oluşturduğu ortaya çıktı.

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, FETÖ’nün ordumuza sızma yöntemlerinden birini deşifre etti.

Nedim Şener’in “FETÖ’nün şifreleme tekniği deşifre edildi” başlıklı yazısı:

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki “kripto” elemanlarının ortaya çıkarılması için yapılan çalışmalarda inanılmaz bir yöntem daha saptandı. Daha önce yazılı sınavlarda soruları çalarak önceden kendi üyelerine verdiği ve böylece askerî okullara yerleştirdiği ortaya çıkarılan FETÖ’nün, sınav komisyonlarındaki mülakatlarda da özel bir şifreleme yöntemiyle üyelerini geçirdiği ortaya çıktı. FETÖ’cülerin uyguladığı şifreleme yöntemi şöyle işledi: Çalınmış sorularla yazılı sınavı geçenler daha sonra mülakata alındı.

Mülakatta FETÖ üyesi öğrencilerin aday numaralarına özel bir şifre kondu. Bunun için FETÖ’nün imamları tarafından toplanan FETÖ üyesi öğrencilerin kimlik bilgileri Personel Daire Başkanlıklarındaki FETÖ üyelerine verildi.

Deniz Kuvvetlerinde başladı

Personel Daire Başkanlığındaki FETÖ üyesi, örgüt üyesi öğrenci adaylarına, sekiz haneli olan aday numarasının, üçüncü ve beşinci rakamının toplamı 11’den büyük olacak şekilde aday numaraları verdi. Mülakat komisyonundaki FETÖ üyesi de önüne gelen adayın numarasına bakıp üçüncü ve beşinci toplayıp rakamın 11 ve üzerinde çıktığını gördüğünde geçer not verdi.

Deşifre edilen bu yöntemle dün Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görev yapan 350 astsubay açığa alındı. Donanmada görev yapan astsubayların Astsubay Meslek Yüksek Okulu’na 2013 yılı girişli olduğu ve iki yıllık eğitim sonrası 15 Temmuz darbe girişimi sırasında da görevde olduğu belirtiliyor. Bu şekilde TSK’ya sokulanların oranı yüzde 98. Yani neredeyse o yıl girenlerin tamamı FETÖ üyesi.

FETÖ’nün bu şifreleme yöntemini 2010 sonrası Harp Okulları’na dışarıdan giren FETÖ üyeleri için de uyguladığı söyleniyor. Darbe sonrası kapatılan Harp Okulları’ndan çıkarılan ve Türkiye’nin seçkin üniversitelerine yerleştirilen öğrencilerin de bu şifreleme yöntemiyle askerî okullara sokulduğu tespit edildi.

Hâlen üniversite öğrencisi olan bu kişiler hakkında da inceleme devam ediyor. Nerdeyse bir yıldır çok gizli yürütülen bu soruşturma Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri ile Jandarma’yı da kapsıyor. Şifreleme yöntemi konusunda kilit konumundaki görevliler firari durumda.

Ancak yöntemin tüm ayrıntıları itirafçı olan FETÖ üyeleri tarafından anlatıldı. Darbe girişimi sonrası “ankesörlü hat” operasyonlarından sonra Türk Silahlı Kuvvetlerindeki en büyük FETÖ operasyonu açığa çıkarılan bu şifreleme yönteminin bulunmasıyla ortaya çıkacak.

FETÖ’cülerin yalnız yalancı ve sahtekar ruh hâlleri değil, TSK’daki şifreleri de çözülüyor.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın