FETÖ’nün evlilik işlerini yürüten yargı imamına 8 yıl hapis

cezaevi-hapishane

FETÖ’nün “yargı imam”ları arasında olduğu ve örgüt içi evlilik işlerini yürüttüğü ileri sürülen, eski Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü uzmanı Suat Kılıç, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasına tutuklu sanık Kılıç, avukatı ve yakınları katıldı. Mahkeme Başkanı Muhammed Karaca, sanık Kılıç’ın telefon tespit ve değerlendirme tutanağının dava dosyasına eklendiğini belirtti.

Cumhuriyet savcısının esasa ilişkin mütalaasına karşı savunma yapan Kılıç, FETÖ üyesi olmadığını ve örgütle herhangi bir bağlantısı bulunmadığını öne sürdü. Mahkeme Başkanı Karaca, Kılıç’ın “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

ByLock’ta evlilik yazışmaları

Kılıç’ın “1patriot” kullanıcı adıyla ByLock programını kullandığı, program üzerinden örgüt içi evliliklerle ilgili yazışmalar yaptığı belirlendi. ByLock yazışmalarında şu mesajlar dikkati çekti:

– “Ufuk Bey Ankara Yenikent’te memur 1991 doğumlu Çankırılı. AYO mezunu 176 boy 74 kilo kahverengi gözlü. İstişareye önem veren, söz dinleyen, hizmete bağlı genç bir kardeşimiz.”

– “Bu kardeşimiz için özel bir çalışma talebimiz var. Şimdiden Allah razı olsun. 1986 Manisa doğumlu. Samsun’da icra müdürü, boy 170 kilo 75. Abimiz hizmetimiz için değerli birisidir, yakışıklıdır. Üniversite bitirmiş mümkünse Egeli ve açık tenli çalışan ya da atanmasına mani durumu olmayan bir aday ister. Abi itaatkar ve keyfiyetlidir.”

Benzer gönderiler