Scroll Top

FETÖ’nün polis okulları mahrem yapılanmasına darbe

polis akademesi

Fetullahçı Terör Örgütü’nün polis okullarındaki mahrem yapılanmasına yönelik Adana merkezli 15 ilde operasyon düzenlendi.

Operasyon kapsamında aralarında aktif görevde bulunan polis, öğretmen ve bir askerin de bulunduğu 22 kişi hakkında gözaltı kararı verilirken çok sayıda şüpheli yakalandı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturmasında örgütle bağlantısı bulunan şüphelilerin polis okulu öğrencilerinin mahrem imamı olduğu öne sürülen şüpheliler hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şüphelilerin aktif görevde bulunan bir astsubay, 2 öğretmen, 1 SGK memuru, 6 özel sektör çalışanı ve polislerin bulunduğu 22 kişi olduğu tespit edildi.

Şafak saatlerinde eş zamanlı operasyon başlatıldı

Şüpheliler hakkında yakalama kararının alınmasının ardından Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana merkezli İstanbul, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Balıkesir, Hatay, Karaman, Erzurum, Elazığ, Van, Konya ve İzmir’de şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenledi.

Adreslere eş zamanlı giren ekiplerin, haklarında gözaltı kararı bulunan çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Benzer gönderiler