Scroll Top

Galip Öztürk’ten “himmet” adı altında haraç isteyen FETÖ’cülere operasyon

thumbs_b_c_c282ce725d2eb797e49583e979b41e45

İş adamı Galip Öztürk’ten FETÖ’nün “himmet” adı altında para istemesi, tehdit ve şantajda bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 4 şüpheli yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca, iş adamı Galip Öztürk’ün FETÖ üyelerinin “himmet” adı altında para istemesi, tehdit ve şantajda bulunmasına ilişkin yürütülen soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı.

Savcılık yapılan çalışmalar sonucunda, 6 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Gözaltı talimatını alan emniyet güçlerince Ankara ve Samsun’da düzenlenen operasyonda şüphelilerden Şahin Çalık, Ömer Bilgiseven, Sezgin Yılmaz ve Abdülselam Yıldırım yakalandı.

Şüphelilerden İsmail Baş’ın başka bir dosyadan Bolu Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunduğu, Samsun’da ikamet eden şüphelinin ise adresinde bulunamadığı, bu nedenle arama işleminin sürdüğü belirtildi.

Şüphelilerin ikametlerinde arama işlemi de yapıldı. Şüphelilerden Ömer Bilgiseven’in ikametinde 3 adet bir dolar çıktığı öğrenildi.

FETÖ’nün kendisine şantaj yaptığını söyleyen Galip Öztürk, “Bana ‘Bank Asya’ya para yatır, SPK’da önünü açalım’ teklifinde bulundular.” demişti.

Benzer gönderiler