Scroll Top

FETÖ’nün senaristi Bayram Özbek’le ortak film çeken Ali Avcı’dan küstah fragman

uyanis_01

Uyanış adlı skandal filmin fragmanın yayınlanmasıyla tepkileri üstüne çeken Ali Avcı, bu rezil fragmanda 15 Temmuz’da Erdoğan’ın ailesini öldürüp, başına silah dayadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayatını konu aldığı iddia edilen ve vizyona girmesi ile büyük tepki çeken “Reis” filminin yapımcısı Ali Avcı yeni bir projesiyle ile büyük bir skandala imza attı. Ali Avcı tepki çeken “Reis” filminin künyesinden adını çıkarmıştı.

Bu aklı Bayram Özbek’ten mi aldı? 

FETÖ’nün en karanlık adamlarından biri olarak bilinen eski emniyetçi ve senarist Bayram Özbek’le Hop Dedik filminde beraber çalışan yönetmen Ali Avcı’ın son rezil filmi Bayram Özbek’in senaryolarını hatırlattı.  Hop Dedik Deli Dumrul filminde, Bayram Özbek’in yazdığı “Karanlık Kurul” a benzeyen bir yapılanma dikkat çekiyordu. Film “O’na ve Onu sevenlere ithaf olunur” mesajıyla başlıyordu. 

Sinemaya FETÖ’yle başladı 

Ali Avcı sinemaya FETÖ lideri Fetullah Gülen’in propagandasını yapan Eşrefpaşalılar filmiyle başlamıştı. Bu filmde hem gardiyan rolünde oynamış hem de filmin idari işler koordinatörü olmuştu.

Resmen FETÖ Fragmanı 

Referandum öncesi yayınlanan ve tamamen çıkarcı bir bakış açısıyla yapılan ve gişede çakılan ‘Reis’ filminden sonra şimdi de 15 Temmuz gecesini anlatan ‘Uyanış’ isimli bir rezaletle milletin büyük tepkisini çekti.

Fragmanın tanıtım metninde, “Filmin tüm sahne ve efectleri bitmemesine rağmen yoğun talep baskı üzerine yayınlanmıştır. 9 Adet kısa kısa fragman olarak hazırlanmış Filmimizin 1. Fragmanı beğenilerinize sunulmuştur.” ifadelerinin yer alması da dikkat çekti.

Rezil fragmandan bir sahne 

Bu Fragmanı durdurun!

Fragmanı izleyenler ise gördükleri sahneler karşısında gözlerine inanamadı!

Filmin yayınlanan ilk fragmanında, FETÖ’cü hainlerin darbeyi başardığı gösterilirken, terör örgütünün de resmen propagandası yapılmış.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesinin darbe gecesi Kısıklı’daki evlerinde öldürülmesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başına bir asker tarafından silah dayanması da yer aldı.

Bu akıl almaz görüntüler büyük tepki toplarken, filmle ilgili nasıl bir yasal süreç başlatılacağı merak konusu oldu.

.

Benzer gönderiler