Scroll Top

Özel Haber: FETÖ lideri Fetullah Gülen, 1 dolar ve Bylock’un delil kabul edilemeyeceğini böyle savundu

s-56c647453af22529ebc1bccea263997542019924

Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen 30 Nisan’da yaptığı örgüt bilgilendirme toplantısında, sürmekte olan FETÖ soruşturmalarına yönelik yeni bir algı çalışmasının startını verdi. Geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmada ByLock’u küçümseyen açıklamalar yapan Fetullah Gülen bu haftaki konuşmasında sadece ByLock’un değil, örgüt içi haberleşmeye ve örgüt hiyerarşisini göstermeye yarayan 1 dolarların da örgüt soruşturmasına delil olmayacağını iddia etti.

Fethullah Gülen açıklamasında “İslam Hukuku ve Modern Hukuk, bir noktada birleşir: ‘Suçun hususiliği/şahsîliği’. Tamim edilemez o. ‘Sen de galiba öyle düşünüyormuşsun; üzerinden 1 dolar çıktı diye, demek sen de aynı mantığa sahipsin!,  ByLock’u kullandığından dolayı, demek ki siz, hep aynı çizgide insanlarsınız!’  demek gibi, vehimle, paranoya ile, cinnet mahiyetindeki ancak mecnunların verebileceği kararlar türünden kararlarla, insanlara eziyet etmek, zannediyorum Firavun’un da aklından geçmemişti, Ebu Cehil de bu şeytanlığı düşünememişti, Hitler de bunu düşünememişti.” dedi.

https://www.youtube.com/watch?v=NYk8FK0f4Mk

Terör örgütü lideri Fetlullah Gülen geçtiğimiz hafta yaptığı ByLock açıklamasında; Bylock’u telaffuz etmekten bile aciz bir imaj çizerken bir haftalık kısa bir süre içerisinde ByLock hakkında tafsilatlı bilgilere sahip olması dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz hafta yaptığı ByLock açıklamasından sonra Hürriyet Gazetesinde çıkan ve ByLock’u önemsizleştiren karikatür dikkatlerden kaçmamıştı. Fethullah Gülen’den gelen talimat sonrasında 1 dolar ve ByLock’un delil olamayacağı iddiasını kimin dillendireceği merakla bekleniyor.

Bilindiği gibi 15 Temmuz darbesine katılan FETÖ’cülerin üzerlerinde değişik harflerle başlayan 1 dolarlar bulunmuş, bunun örgüt içi “ben de sizdenim ve örgüt içi konumum budur.” mesajı olduğu ortaya çıkmıştı.

Benzer gönderiler