Scroll Top

Fetullah’ın damatlarına yakalama kararı çıkarıldı

Gülen-fetö

FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding’e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, firari şüpheliler holdingin eski Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun ile İzzet Akyar, Mustafa Talat Katırcıoğlu’nun ve FETÖ elebaşı Gülen’in en yakınındaki isim Cevdet Türkyolu’nun da aralarında bulunduğu 64 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Savcılığın talebini kabul eden Anadolu 4. Sulh Ceza Hâkimliği,  aralarında eski Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Naci Tosun, eski Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İzzet Akyar, eski Yönetim Kurulu Üyesi Ali Akbulut, eski yöneticilerden Mustafa Talat Katırcıoğlu ile “FETÖ’nün ikinci adamı” olduğu değerlendirilen Cevdet Türkyolu’nun da bulunduğu 64 şüpheli hakkında “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan yakalama emri düzenlenmesine karar verdi.

Cevdet Türkyolu

FETÖ elebaşısının yeğeni Mebrüke Gülen ile evli olan Cevdet Akyolu Fetullah Gülen’in sağ kolu olarak biliniyor. FETÖ içerisinde Uzun Cevdet adıyla bilinen Akyolu gayrimenkul zengini olmasıyla gündeme gelmişti. Oğlu Esat Türkyolu Ferrari kullandığını gururla paylaşmasıyla tanınmıştı.

Mustafa Talat Katırcıoğlu

FETÖ liderinin özel hürmet gösterdiği ve kardeşiyle dünür yaptığı Ali Katırcıoğlu’nun oğlu. Ali Katırcıoğlu’nun diğer oğlu Abdullah Katırcıoğlu Fetullah Gülen’in kardeşi Mesih Gülen’in kızıyla evliydi. Abdullah Katırcıoğlu Bankasya Başkan Yardımcılığı başta FETÖ şirketlerinde yöneticilik yaptı. 2015 yılında yurt dışına kaçtı. Ali Katırcı FETÖ’nün Güney Afrika’daki merkezini 35 milyon dolar harcayıp yaptırmıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Kaynak Holding’e yönelik soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet gösterdiği gerekçesiyle kayyum atanan holdinge bağlı 19 şirket, 1 vakıf ve 1 derneğin eski yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 128 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul merkezli 7 ilde 103 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, zanlılardan 40’ı gözaltına alınmış, bu şüphelilerden 34’ü tutuklanmıştı.

Benzer gönderiler