Scroll Top

Giresun’da FETÖ PKK işbirliği

fetö pkk

Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, FETÖ soruşturmasında tutuklu bir başkomiserin evinde yapılan aramada elde edilen verilerden PKK terör örgütünün propagandasına ilişkin görüntüler çıktığını belirtti.

Kaya, “Mesleki amaçla bunu evinize götürmezsiniz. Zaten bu şahıs trafik polisi. Haklarında işlem yapılan bir kısım şüpheliyle ilgili biz daha önce el koyduğumuz materyallerin incelemesini bitiremedik. Şimdi bu incelemeler sırasında bu terör örgütlerinin birbirleriyle ilgili bağlantılarına ilişkin önemli deliller elde edeceğimizi düşünüyoruz ki dün mesela böyle bir delil elde ettik.” dedi.

Başka bir somut örnek vereceğini dile getiren Kaya, “İlimizde PKK terör örgütüne ilişkin bir sığınak ele geçti, bir teröristi canlı yakaladık, yeri gösterdi. Burada da bu örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in kitapları çıktı. PKK terör örgütü mensubuna sorduk, hani bu örgüt kendini dini bir örgüt olarak tanıtıyor ya ‘Sizin bu adamın kitaplarıyla ne işiniz var?’ Dedi ki ‘Biz her şeyi okuruz.’ Yani bu yapılanmaların birbirleriyle ilgileri var.” diye konuştu.

Terör örgütü mensuplarınca Giresun Merkez Çaldağ Jandarma Karakoluna 6 Mayıs 2016’da düzenlenen ve karakol komutanı Jandarma Başçavuş Zafer Çalışkan’ın şehit düştüğü saldırıya değinen Kaya açıklamalarına şöyle devam etti.

Karakol baskınında FETÖ yardımı iddiası 

“Bu bir iddiadır. Ben iddiayı ortaya koyayım. Delilleriyle tespit ettiğimiz bir husus var. Yaklaşık bir ay oldu. Bir kamu davası açtım. Çaldağ Jandarma Karakoluna yapılan saldırı sırasında gerekli desteği, takviye kuvveti zamanında göndermediğinden, bu şekilde görevini ihmal ettiği bahisle eski Giresun Jandarma Bölge Komutanı Mustafa Doğru hakkında kamu davası açtık. Mustafa Doğru’yla ilgili halen FETÖ üyesi olduğuna dair de bir şüphe var. Bu yönüyle de soruşturma devam ediyor.”

Benzer gönderiler