Scroll Top

İBB şehit Ömer Halisdemir’e hakaret eden, darbeci Semih Terzi’nin baldızına tazminat ödemiş

Semih-Terzi

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, darbeci general Semih Terzi’nin baldızına tazminat ödediği ortaya çıktı.

Darbeci general Semih Terzi’nin eşi Nazire Terzi, 15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre sonra mal varlıklarını kız kardeşine devretmek üzere bir notere gitti.

Noter katibi, darbecinin eşine büyük tepki gösterirken Nazire Terzi gerekli işlemleri yapamadan noterden ayrıldı. Kısa süre sonra yakalanan Nazire Terzi, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Nazire Terzi’nin, mal varlıklarını devretmek istediği kız kardeşinin Ayşegül Albayrak olduğu öğrenildi.

İBB bünyesindeki Kültür A.Ş.’de Genel Müdür Nevzat Kütük’ün Özel Kalem Müdürü olarak görev yapan darbeci Semih Terzi’nin baldızı Ayşegül Albayrak, “Asıl hain Ömer Halisdemir’dir. Bunlar zamanla ortaya çıkacak. Bu bir tiyatro.” şeklinde konuşmalar yaptı.

Bu konuşmaların ortaya çıkması üzerine Albayrak, “amirleriyle yaşadığı sorun” sebebiyle işten çıkarıldı. İBB, işten çıkarma gerekçesini “FETÖ” olarak göstermediği için Albayrak’a 75 bin lira ihbar ve kıdem tazminatı ödedi. Ayrıca Ayşegül Albayrak kısa bir süre önce de “işe geri dönüş” davası da açtı.

Ömer Halisdemir’in vurduğu Semih Terzi’nin baldızına İBB’de tazminat ödenmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Tepkiler üzerine Ayşegül Albayrak’ın Özel Kalem Müdürlüğünü yaptığı Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Kütük görevden alındı.

Benzer gönderiler