Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki 15 Temmuz görüntüleri

jandarma-genel-komutanlığı

Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen rapor, darbecilerin karargâhtaki cunta faaliyetinin detaylarını göz önüne seriyor.

Sanıkların mahkeme huzurundaki savunmalarında silah kullanmadıkları, komuta katına çıkmadıkları ve polisle çatışmaya girmedikleri iddialarını yalanlıyor.

Bilirkişilerce hazırlanan görüntü analiz raporunun ekinde yer alan 1,5 terabaytlık görüntülerde, karargâhta görevli olmamasına rağmen dış birliklerden çok sayıda istihbaratçı subay ve astsubayın araçlarla karargâha gelmesiyle cunta faaliyeti başlıyor.

Dışarıdan gelen askerlerle karargâhtaki darbe yanlısı askerlerin toplantı yapmasının ardından cephanelikten silah ve mühimmat alan cuntacıların karargâhın kritik noktalarını tuttukları görüntülere yansıyor.

Kendilerine karşı çıkacağı düşünülen general rütbesindeki askerlerin aralarında olduğu bir grup, darbeciler tarafından derdest edilerek etkisiz hale getiriliyor.

İlerleyen saatlerde darbecilere destek için Mamak 28. Mekanize Piyade Tugayında zırhlı personel taşıyıcı ve muharebe araçları karargâha geliyor.

Benzer gönderiler