Merdan Yanardağ iç savaş çağrısı yaptı

Merdan-Yanardag-light

Merdan Yanardağ Birgün’deki köşesinde ayaklanma çağrısı yaptı

Merdan Yanardağ Birgün gazetesindeki köşesinde iç savaş çağrısı yaptı. Aynı zamanda TELE 1 kanalının da sahibi olan Yanardağ, 10 Ekim 2021 tarihli “Yarım kalan hesaplaşma!” başlıklı yazısında, Türkiye’deki dindarları tehdit ederek “100 yıl önce başlayan hesaplaşmanın, eninde sonunda nihayete ereceğini” iddia etti. Sözde devrimci Yanardağ, ABD Başkanı Joe Biden’ın Türkiye aleyhine hazırladığı “terör örgütü PKK’ya karşı Suriye’de düzenlenen operasyonların ABD’nin ulusal çıkarlarına zarar verdiği” mektubundan mutlulukla bahsetti. Biden’ın Türkiye yerine Türk Hükümeti ifadesi kullanmasının son derece önemli olduğunu iddia eden Birgün yazarı mektubun PKK’yı korumak için olduğunu ise yazısında bahsetmedi.  Yanardağ Birgün gazetesindeki yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini de çarpıtarak verdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Tabii, belediyeleri, hırsızlık, yolsuzluk, ahlaksızlık, taciz, tecavüz iddialarıyla çalkalanan bir partinin çalışanlara verdiğimiz bu ücret artışlarını görmelerini, anlamalarını, takdir etmelerini beklemiyoruz. Ama hiç değilse bu rezilliklerin yaşandığı yerleri örnek göstererek ülkenin yönetimine talip olduklarını söylemekten vazgeçmelerinin kendileri için daha iyi olacağını da hatırlatmak istiyoruz.” sözleriyle yaptığı açıklamayı sanki muhalefeti tehdit ediyormuş gibi veren Yanardağ, iktidarın seçimle devrilmeyeceğini iddia etti.

Merdan Yanardağ kimdir?

Merdan Yanardağ PKK’ın gazetesi Gündem’in kurucu editörlüğünü üstlendi. Gezi Kalkışması sonrası kurulan Birleşik Haziran Hareketi’nin kurucularından biri olan Yanardağ’ın tuhaf kariyeri bununla sınırlı değil. Eski CHP milletvekili ve Yurt gazetesindeki patronu Durdu Özbolat tarafından Fetullahçı Terör Örgütü finansörü Akın İpek’ten para almakla suçlandı. Cüneyt Özdemir’in programına konuk olan Yanardağ “TELE 1 kanalında kim var?” sorusuna cevap verememişti. Bu tartışmanın ardından FETÖ finansörü Akın İpek’ten para aldığı iddiaları ortaya çıkan  Yanardağ halen TELE 1 kanalını kimin parasıyla kurduğunu açıklamadı. “Seküler PYD’nin tek kusurunun ABD ile işbirliği yapması olduğunu” iddia eden Yanardağ’ın bu tehditleri terör örgütleri PKK’ya mı yoksa FETÖ’ye mi güvenerek savurduğu tespit edilemedi.

Adnan Menderes’e de iftira atmıştı

Her fırsatta İslam düşmanlığını gizlemeyen Yanardağ, darbeciler tarafından şehit edilen Adnan Menderes’in bebek katili olduğunu iddia edecek kadar alçalmıştı.

Merdan Yanardağ Birgün gazetesindeki yazısını iç savaş çağrısı ile bitirdi: “ Çok sert bir mücadeleye hazır olun. Kötülük kazanamaz gibi naif söylemlerden uzak durun.”

Benzer gönderiler