Nevzat Çiçek: Suudi Arabistan’ın Türkiye’deki savaşçısı

nevzat çiçek

Suudi Arabistan kraliyet ailesinin medya kuruluşu olan Media Arabia tarafından telif hakları alınarak yayına sunulan Independent Türkçe’nin, Genel Yayın Yönetmeni Nevzat Çiçek’in gazetecilik geçmişini hatırlatıyoruz.

Suudi Arabistan tarafından fonlanan gazetenin yöneticisi olan Nevzat Çiçek, bir dönem ekranlarda İslamcılık, AK Parti ve tarikatlar gibi konularda “bilirkişi” olarak konuşuyordu.

Tuncay Opçin ile söylem birlikteliği

Nevzat Çiçek, ekranın aranan yüzlerinden olduğu dönemde “Devlet Diyanet ve İstihbarat gibi kurumlarıyla cemaat ve tarikatları inceliyor. “ sözleriyle mütedeyyin insanları AK Parti’ye karşı  dolduruşa getirmeye çalışmıştı. Nevzat Çiçek’in söyledikleri FETÖ’nün 17 Aralık kumpas sürecini hatırlayanlar için yabancı değildi. Mehmet Baransu’ya belgeleri servis eden FETÖ üyesi Tuncay Opçin “Yarının Türkiye’sinde AK Parti ile teması olan cemaatlere de operasyon yapılacak” twitleri atmıştı.

Nevzat Çiçek ve Tuncay Opçin’in yolu bir kez daha kesişti. FETÖ tetikçisi firari Tuncay Opçin’in gazeteci Hilal Kaplan’a yaptığı tehdit, Çiçek’in çok hoşuna gitmiş olmalı ki Nevzat Çiçek bu twiti beğenmişti.

Başbakan değiştirdi

Nevzat Çiçek katıldığı bir televizyon programında Başbakan Binali Yıldırım’ın değişebileceğini söyleyerek oldukça şaşırtmıştı.

Independent Türkçe ile Türkiye’ye savaş açtı

CNN Türk ve Habertürk maceralarından sonra İngiliz Independent’ın Türkçe sitesinin Genel Yayın Yönetmeni olarak karşımıza çıktı Nevzat Çiçek. Suudi Arabistan rejimine bağlı Media Arabia tarafından çıkartılan Independent Türkçe, girdiği haberler ile kısa sürede kamuoyunun büyük tepkisini çekti.

Independent Türkçe’nin “vazifesini” Suudi Arabistan’ın gayri resmi gazetesi Ukaz’da çıkan bir köşe yazısı açıkça belirtmişti: “Suudi Arabistan rejiminin Türkiye ile olan savaşını düşman topraklarına taşımak. ” Bu köşe yazısına Independent Türkçe’den bir yalanlama gelmedi.

Sitede yer alan haberlerden bazıları:

Türkiye Suriye’de işgalci.

PKK/PYD elebaşı terörist Şahin Cilo için SDG komutanı.

Norveç’te Türk vatandaşlarına saldıran PKK’lı teröristlerin haberi: “Karşıt görüşlü iki grup kavga etti.”

Suriye’de insanlık suçu işleyen Esed rejiminin Türkiye’yi suçlayan açıklamalarını paylaştı

Köy Muhtarını bile buldular

Nevzat Çiçek yönetimindeki Independent Türkçe, Türkiye karşıtı haberciliğin kısa zamanda merkezi oldu. Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının olduğu 1 Mayıs’ta yasağı ihlal eden ve uyarıları dinlemeyen DİSK mensuplarına destek olmak için “Köy muhtarından 1 Mayıs gözaltıları yorumu: Devletin yapısına karşı anarşist bir davranış varsa bu kişiler ölümü hak eder” başlığıyla “haber” servis etti.

İsveç reklamları

Türkiye’nin İsveç’te tedavi edilmeyen Türk vatandaşına ambulans uçak göndermesi üzerine Independent Türkçe devreye girdi: “İsveç’in baş epidemiyoloğu açıkladı: Ülkenin koronavirüsle mücadelede “güvene dayalı” yaklaşımı nasıl işliyor?”

 

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın