Scroll Top

Otel kayıtları ele verecek

270320171839564126489_2

FETÖ’nün tüm hücrelerini deşifre etmek isteyen İstihbarat birimleri elebaşı Gülen’in Pensilvanya’daki çiftliğinin ve  çevresinin geriye dönük röntgenini çekiyor. 17-25 Aralık’ta hükümete karşı kumpas kurmak isteyen ancak bunda başarılı olamayınca 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan FETÖ’ye yönelik soruşturmalarda kendini gizleyen kişileri bulmak için araştırma ağı okyanus ötesine ulaştı. Yapılan operasyonlarda deşifre olan örgüt üyeleri gözaltına alınırken kriptocu olanların belirlenmesi için hem yurt içinde hem yurt dışında araştırmalar devam ediyor. İstihbarat birimleri FETÖ’cülerin deşifre edilerek yakalanması için yeni bir soruşturma başlattı.

Gülen’den talimat aldılar 

Yapılan soruşturmada elebaşı Fetullah Gülen’in Pensilvanya’da bulunan malikanesine gidip talimat alanların tespitini yapmak için farklı bir çalışma yürütüyor. Emniyet bunun için örgüt elebaşı Gülen’in oturduğu malikanenin çevresindeki bölgelerde dağılan otelleri mercek altına aldı. Örgüt elebaşından direktif almaya gidenlerin isimlerinin belirlenmesi için çevredeki oteller tek tek çıkarıldı. FETÖ’nün çiftliğinin çevresinde 12 otel belirlendi.

Belirlenen oteller 

Days Inn, Best Western Plus Poconos Hotel, Westminster Hotel, Holiday Inn Expres, Society Hill Hotel, Holiday Inn Midtown, Riviera Hotel, Best Western Airport Plaza, Quality Inn, Ramada Whitehall, Country Inn Suites otellerinde kalanlar araştırılıyor. 15 Temmuz darbe girişiminden bir kaç gün öncesinde Gülen’le görüşen 12 isim de bu yolla belirlenmişti. 4 isim gözaltına alınmış, 8 kişide hâlâ aranıyor.

Kredi kartları ele verdi

Türkiye’den Amerika’ya giderek terör örgütünün elebaşıyla görüşenler cep telefonu kayıtları ve kredi kartı harcamaları ile tek tek deşifre edilmeye başlandı. Bu isimler araştırılırken özellikle 17/25 Aralık sonrası yapılan ziyaretler araştırılıyor. ‘Biz 17 Aralık sonrası ilişiğimizi kestik’ yalanına sığınanlar böylece tek tek ortaya çıkacak. Böylece halen kendini gizlemiş kripto FETÖ’cüler açığa çıkacak.  Örgütün kripto isimleri deşifre edilerek, diğer bağlantıları çözülmüş olacak.

Benzer gönderiler