Scroll Top

Doğan Haber Ajansı’nın “bozkurt işareti yaptı öğretmenlikten atıldı” provokasyonu

DNEzVE-W0AIj66U

Bismil merkezindeki bir okulda ücretli öğretmenlik yapan Ö.D., sınıftaki akıllı tahtanın önünde ‘bozkurt’ işareti yaparken fotoğrafını çektirdi ve bu fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı.

Fotoğraf, sosyal medyada tepkilere neden oldu. Dün, Doğan Haber Ajansı öğretmenin meslekten atıldığını okuyucularına ve abonelerine duyurdu. İmzasız yayınlanan haberin dolaşıma girmesiyle sosyal medyada yaşanan olaya tepki gösterildi. Doğan Haber Ajansı Twitter hesabında öğretmene “inceleme” başlatıldığını yazarken haberi provakatif bir şekilde “meslekten atıldı” başlığıyla veriyor.

Üst düzey kaynaklardan öğrenildiği kadarıyla olay şu şekilde yaşandı:

Ücretli öğretmen Ö.D. Türk Bayrağı önünde “bozkurt” işaretini görev yaptığı okulda değil başka bir okulda yaparak, sosyal medyada paylaştı. Tehdit edildiği gerekçesiyle polisten telefon açarak yardım isteyen Ö.D’nin polisler geldiğinde başörtülü olduğu fakat karakola gittiğinde başı açık olarak geldiği aktarıldı. Akrabaları arasında FETÖ’den ihraç edilenler olan ücretli öğretmen Ö.D. kendi isteğiyle görevinden ayrılıyor. 

Diyarbakır Valiliğinin açıklamasına rağmen Doğan Haber Ajansı ve bir çok medya kuruluşu haberini geri çekmedi.

Benzer gönderiler