Scroll Top

Almanya’da Nazi üsteğmen skandalının faturasını mülteciler mi ödeyecek?

FILE PHOTO: German Defence Minister von der Leyen visits the 291st fighter squadron in Illkirch-Graffenstaden near Strasbourg

Almanya suikast hazırlığındayken yakalanan Nazi üsteğmen skandalını konuşmaya devam ediyor. Ordu içindeki Nazi sempatizanlarını bulmaya çalışan ülkede şimdiki hedef 100.000 mülteci.

Alman İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Alman ordusunda görevli bir üsteğmene Suriyeli mülteci kimliği verilmesinin tespit edilmesinden sonra 100.000 kadar mültecinin sığınma başvurusunun tebdir amaçlı olarak yeniden değerlendirileceğini söyledi.

Nisan ayı sonlarında patlak veren skandalda 28 yaşındaki üsteğmen Franco Albrecht’in Alman Göçmenlik Dairesi yetkililerine kendisini Suriyeli bir mülteci gibi kaydettirdiği tespit edilmişti.

Alman yetkililer halen Albrecht’ün de bir parçası olduğu üst düzey bazı liberal ve sol Alman politikacılara suikast yapıp, suçu mültecilerin üzerine atma planının detaylarını çözmeye çalışıyor.

İçişleri Bakanı Maiziere, 2015 ve 2016 yılları arasında, özellikle 18-40 yaş arası erkekler tarafından yapılan sığınma başvurularını inceleyerek bu tür olayların tekrarlanmasını engellemeyi amaçladıklarını söyledi.

Benzer gönderiler