Scroll Top

Semih Serhat Dumankaya’dan ablasına “FETÖ’ye daha çok destek olmalıyız” maili

ayla-dumankaya

Dumankaya İnşaat firmasının eski sahibi ve ortaklarının da bulunduğu 125 şüpheliye yönelik fezlekede, Yönetim Kurulu Üyesi Semih Serhat Dumankaya’nın ablası Ayla Dumankaya Pirinççi’ye gönderdiği e-posta da yer aldı.

E-posta yazışmaları deşifre oldu

Fezlekede, Dumankaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Semih Serhat Dumankaya’nın, yine yönetim kurulu üyesi olan ablası Ayla Dumankaya Pirinççi’ye ABD’den 19 Kasım 2014’te gönderdiği bir e-postada, “Amerika’da cemaat (örgüt) mensuplarının eziyet çektiklerini, 17/25 Aralık olayından sonra zorlandıklarını, himmet işini kafaya taktığını, ABD’de kendileri için çok önemli kültür merkezi yaptıklarını, babaları Halit Dumankaya’ya biraz daha gaz vererek Dumankaya ailesine yakışır şekilde himmet vermesini sağlamasını istediği, Türkiye’de yurt yapımından  ABD’deki kültür merkezinin çok daha önemli olduğunu, yakında hoca efendinin (FETÖ elebaşı) yanına gideceğini, himmetleri direkt hoca efendiye götüreceğini” söylediği yer aldı.

E-postanın 17/25 Aralık olayından takriben 11 ay sonra yani Türkiye’de ve dünyada FETÖ’nün faaliyetlerinin ve işlemlerinin deşifre olmasından sonra yazılmasının manidar olduğu vurgulanan fezlekede, denetim raporunda 2006’dan 2016’ya kadar Dumankaya Şirketler Grubu’nun her kademesinde normal ticari şirketlerde görünmeyecek şekilde, sanki bir hayır kurumu gibi vacip, sadaka, akika gibi kurban çeşitleri ile öküz, tosun, sığır ve koyun gibi kurban türleri ile kimin kim adına ne kadar kurban kesileceğine dair yığınla listelerin bulunduğu, bunun ise ticari işleyişle izah edilmesinin mümkün olmadığı kaydedildi.

“Sırtını FETÖ’ye yaslayan şirket”

Fezlekede, şunlar kaydedildi:

“2000’li yıllardan sonra FETÖ’nün bir kendi sermayesi ile kendi elemanlarına kurdurduğu şirketler vardır (Kaynak Holding ve Dünya Pazarlama gibi) bir de mevcut durumlarından faydalanarak FETÖ’nün içine girdiği şirketler vardır. Bir üçüncüsü de o dönemlerde bürokraside ve tüm alanlarda güçlü olan FETÖ’nün gücünden yararlanmak isteyip onların içine girmemekle birlikte FETÖ ile hareket eden, ona yardımda bulunan ve onun bürokrasi hegemonyasından istifade eden yani sırtını FETÖ’ye yaslayan şirketler de mevcuttur. Dumankaya Şirketler Grubu da ikinci ve üçüncü grubun karışımı olan şirketlerdendir.

Bu şirketler grubu ve yetkilileri yani Dumankaya ailesi, 1990’lı yıllardan itibaren FETÖ ile zaten iç içe oldukları için bir araya gelmeleri zor olmamıştır. Hiçbir ticari şirket kendi lehine olmayan bir durum nedeniyle taşeronları ve alacaklılarıyla kötü duruma düşmek istemez. Fakat Dumankaya Şirketler Grubu FETÖ’ye borçlu olduğunu hissettiği için bilfiil kayyum ataması yapılıncaya kadar FETÖ’ye finansman sağlamaya devam etmişlerdir. Zaten Halit Dumankaya 15 Temmuz’dan sonraki basın bildirisinde farkında olmadan bunu itiraf etmiştir. İhbarlar, beyanlar ve kayıtlar da bu tezi kesinlikle doğrulamaktadır.”

“Deşifre olan FETÖ’cülerin istihdam merkezi”

Fezlekede, 2014’e kadar Türk Hava Yolları’nda, Bank Asya’da ve Kaynak Holding’de çalışıp 17/25 Aralık olayından sonra ayrılanların bir şekilde Dumankaya Şirketler Grubu tarafından istihdam edilmesi hususunun ise dikkati çekici bulundu. Dumankaya Şirketler Grubu’nun 17/25 Aralık olayından sonra deşifre olan ve işten atılan FETÖ elemanlarının istihdam merkezi olarak kullanıldığı da vurgulandı.

Benzer gönderiler