Scroll Top

Sınırımızda PKK ve FETÖ işbirliği

PKK-fetö

Sınırımızda ihanet işbirliği can aldı

Türkiye Suriye sınırında 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yaşanan FETÖ PKK işbirliği deşifre oldu. Sınırımızda sıfır noktada gerçekleşen bu ihaneti TRT Haber’den Kemal Gümüş özel haberiyle ortaya koydu. Haberin içeriğine göre 15 Temmuz darbe girişimi sonrası deşifre edilmeyen ve sınırımızdaki askeri birliklere komutanlık eden bir yarbay, PKK’lı teröristlerin mayın döşemesine göz yumdu. Sınırımızda yaşanan bu işbirliği bir mühendisin şehit olmasına yol açtı. FETÖ ile PKK arasında yaşanan bu işbirliği 15 Temmuz darbe girişimi esnasında Türkiye’yi işgal planı olarak karşımıza çıkmıştı. Terör örgütü PKK üyeleri arasında yakalanan itirafçılar bu hain işbirliğini tüm detayları ile ortaya koymuştu. İtiraflara göre 15 Temmuz darbe girişimi sırasında PKK’lı teröristler, Türkiye sınırında bekliyordu. FETÖ üyesi komutanlar tarafından boşaltılan sınırımızdan geçiş yaparak Türkiye’de iç savaş çıkartmak ve olası bir işgale kapı aralamak için terör eylemleri gerçekleştirecekti.

Kemal Gümüş imzalı haber

“Ordudan FETÖ üyeliği nedeniyle ihraç edilen eski 2. Hudut Tabur Komutanı Arıkan, 2017’de kendisine bildirilmesine rağmen sınırda mayın döşeyen teröristlere müdahale ettirmedi. Siirt’teki FETÖ soruşturması kapsamında 2017 yılında ihraç edilen eski Kurmay Yarbay Mehmet Okan Arıkan, şimdi Kilis Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada gözaltında. Ankara’da gözaltına alınan Arıkan Kilis’e getirildi. Görüntülere göre, 5 PKK’lı terörist Kilis’e bağlı Demirışık Köyü yakınlarındaki sınır duvarına yaklaştı. Teröristlerden ikisi duvarın yanındaki yolu kazarak bir şeyler yerleştirdi. Bölgeyi güvenlik kameralarından izleyen askerler durumu telsizle, komutanları Kurmay Yarbay Mehmet Okan Arıkan’a bildirdi. Nöbetçi askerler toprağa gömülen şeyin mayın olabileceğinden şüphelenerek kendi aralarında konuştu ancak iddiaya göre, Tabur komutanı Arıkan, teröristlere müdahale ettirmedi. O teröristlerin niye geldiği, yola ne gömdükleri de araştırılmadı.

23 Ağustos 2017 Türkiye Suriye sınırına döşenen güvenlik duvarının kontrolünü yapan 30 yaşındaki Mühendis Mehmet Akcan Terör örgütü PKK mensuplarının yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit oldu. Güvenlik kamera kayıtlarına da yansıyan patlamadan 45 gün önce mayınların döşendiği tespit edildi. Arıkan’ın teröristlerin sınırda tuzakladığı mayınlarla ilgili sınırda denetimler yapan dönemin valisi Mehmet Tekinarslan’a da herhangi bir bilgi vermediği öğrenildi.  Söz konusu tuzağın vali için hazırlandığı iddia ediliyor.”

FETÖ ile PKK ortaklığı hendeklerle arttı

FETÖ ile PKK arasındaki işbirliği 15 Temmuz darbe girişimi öncesi yüzlerce şehit vermemize neden olmuştu. Terör örgütü PKK’nın hendek kalkışması sırasında Fetullahçı Terör Örgütü mensubu olan Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sızan kriptolar nedeniyle nedeniyle şehit sayımız artmıştı. Daha sonra operasyonu yöneten komuta kademesinde yapılan değişiklikler sonrası hızlı sonuç alınmıştı.

FETÖ Semih Terzi ile PKK’ya destek verdi

15 Temmuz darbe girişiminin başında Şehit Ömer Halisdemir tarafından alnından vurularak imha edilen eski Birinci Özel Kuvvetler Komutanlığı Tugay Komutanı Semih Terzi, Suriye’de PKK’nın alan kazanmasına göz yummuştu. Semih Terzi’nin engellemesi emrini veren Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın komutasında 15 Temmuz’dan sonra düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı ile hem DEAŞ’a hem de PKK’ya ağır bir darbe vurulmuştu. Hem de sınırımızda bir terör devleti kurulması planı yerle bir edilmişti.

FETÖ ile PKK ortaklığında kilit isim Bahattin Karataş

FETÖ ile PKK arasındaki işbirliğinin en önemli delillerden biri de Bahattin Karataş isimli firari FETÖ yöneticisinin açıklamalarıyla ortaya çıkmıştı. FETÖ’nün PKK imamı olarak bilinen Bahattin Karataş, örgütün kanallarına yaptığı açıklamalarda “zamanında PKK’dan izin aldıklarını” açıklamıştı. Firari FETÖ yöneticisi Karataş’ın PKK ile işbirliği bu mahcup itirafın çok ötesinde… FETÖ yöneticisi Karataş, PKK’lı üst düzey teröristlerle yakın arkadaş ve onların istekleri doğrultusunda 90’lı yıllarda işlenen faili meçhul cinayetlerin planlayıcısı olarak biliniyor.

Benzer gönderiler