Scroll Top

Terörist Gülen’den mors alfabeli mesaj

4919

Elebaşı Fetullah Gülen’in 21 Mayıs’ta yaptığı konuşmada “mors alfabesi” kullandığı ortaya çıktı.

Gülen’in konuşmasında “di-di-dâ-dıt / dâ-dâ dıt / dıt-dıt-dıt” şeklinde konuşması dikkat çekti. Elebaşı Gülen’in konuşmasında geçen “di-di-dâ-dıt / dâ-dâ dıt / dıt-dıt-dıt” ifadelerinin mors alfabesine göre “FGS” anlamına geldiği ileri sürülüyor. “FGS” ise Alman savaş gemilerinin kodu (Federal German Ship) olarak biliniyor.

Gülen’in bu mesajının  FETÖ’nün TSK’daki uyuyan hücrelerine yönelik olduğu ihtimali akıllara geliyor. Bir diğer iddia da Yunanistan ve Gürcistan kaçış güzergahları deşifre olan örgüt üyelerine Alman gemilerini işaret ettiği yönünde.

Gülen’in konuşmasının ilgili bölümü şu şekilde: “O ‘Muhammedî meltemler’ mi diyelim, ‘sinyaller’ mi diyelim, ona göre kalibre etmek lazım. Sesi, doğru almak lazım oradan; o doğru ses içine şerâre karıştırmamak lazım, kirli insanî mülahazaları karıştırmamak lazım. Ondan gelen her şeyi, ondan geldiği gibi dupduru, saf; ‘di-di-dâ-dıt / dâ-dâ dıt / dıt-dıt-dıt’, doğru almak, doğru çözmek lazım. Ve onu mantık ve muhakemeye emânet etmek lazım, kalbin kontrolüne vermek lazım.”

Benzer gönderiler