Scroll Top

Zafer Partisi istifaları trollerle unutturacak

Zafer Partisi

“İnsanları intihar noktasına getiren, onların haklı şikâyetlerini, hasır altı eden, büyük idealleri kullanıp popülizm yapan siyasetçiler küçük çıkarlar için cezalandırmadıkları tacizciler kadar sorumludur. Bu insanlara Devlet Yönetme sorumluluğu vermek çok büyük sorumsuzluk olur.” Sosyal medyada yaptığı açıklamalar ile toplumda gerginlik çıkartan Ümit Özdağ’ın kurucusu ve genel başkanı olduğu Zafer Partisi’nden önce taciz iddiaları ardından da istifa haberleri geldi. Zafer Partisi Ar-Ge birim sorumlusu Kübra Kayhan partide taciz vakası olduğunu açıkladı. Sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan Kübra Kayhan daha sonra Ümit Özdağ’un Yardımcısı Adem Taşkaya tarafından tehdit edildiğini duyurdu. Kübra Kayhan’a destek veren Ümit Özdağ’ın Danışmanı Onur Şenaraslan sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile partiden istifa ettiğini açıkladı.

Zafer Partisi istifalarla sarsıldı

Sığınmacılar hakkındaki ırkçı ve yalan açıklamalarıyla kamuoyunu meşgul eden Ümit Özdağ, İyi Parti’de yaşadığı tartışmalardan sonra milletvekili arkadaşı İsmail Koncuk ile birlikte istifa ederek Zafer Partisi’ni kurmuştu. 26 Ağustos 2021’de kurulan parti son 1 yılda Ümit Özdağ’ın yalanları ve partiden istifa haberleri ile gündeme geldi. İlk önemli istifa partinin kurucularından İsmail Konuk’tan geldi.

Sosyal medyada Suriyeli mülteciler hakkındaki yalan haberleriyle gündeme gelen Ümit Özdağ, partisinde yaşanan sorunlara dair bir açıklama yapmadı. Zafer Partisi merkezinde yer alan bir başka iddia da partinin Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya’nın rüşvet pazarlığı içerisinde yer aldığı oldu.

İstifalar sonrası sarsılan Zafer Partisi’nde sosyal medyada isimsiz hesaplardan birbiri ardında destek geldi.

Troller Ümit Özdağ’ın yardımına koştu

Mazhar Müfit Kansu isimli bir sosyal medya kullanıcısı “Gördüğüm lüzum üzerine Türkiye Komünist Partisi’nden istifa ediyorum. TKP’nin içinde bulunduğu mevcut konjonktür artık beni temsil etmiyor bu yüzden Zafer Partisi’ne üye olmaya karar verdim. Artık ben de Zafer Partiliyim. Yaşasın Türk milletinin Zafer’i!”

Profil fotoğrafında AB bayrağı olan “pompaciekol” isimli hesap “An itibariyle Vatan Partisi üyeliğimden istifa ediyorum.  Yoluma Zafer Partisi ile devam edeceğim…”

Adem Yıldıran 33 isimli bir başka hesap “Bağımsız bir Türk milliyetçisi olarak tek başıma yola devam etmenin bir anlamı olmadığından dolayı bağımsızlığımdan istifa ederek Zafer Partisi çatısı altında Türk milleti için mücadele etmeye karar verdim. “  yazarak Zafer Partisi’ndeki depremi unutturmaya çalıştı.