Scroll Top

FETÖ’nün algı operasyonu savcılık tarafından yalanlandı

DAF0adWU0AAoQP6

Emin Çölaşan 16 Mayıs tarihindeki yazısında cezaevinde kalan FETÖ zanlısı Fadime Danışman’ın kendisine yollamış olduğu faksta yer alan iddialara yer verdi. İddiaya göre Fadime Danışman’ın kocası gözaltına alınmak istenmiş evde bulunmayınca kendisi gözaltına alınmıştı. Bu iddiaları Kemal Kılıçdaroğlu’da partisinin grup toplantısında gündeme taşımıştı.

Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Emre Çölaşan’a gelen mektubu gündeme taşımıştı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı yapmış olduğu açıklamayla Fadime Danışman’ın ortaya attığı, Emin Çölaşan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme taşıdığı iddiaları yalanladı. Başsavcılık açıklamasında:

“Fadime Danışman’ında içinde bulunduğu FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü içerisinde yer alan ve mahrem imam olarak tabir edilen örgüt mensuplarına yönelik olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca başlatılan 2017/44426 sayılı soruşturma kapsamında şüphelinin evinde 26/04/2017 günü arama yapılmış ve şüpheli gözaltına alınmıştır. Şüpheli hakkında yapılmakta olan soruşturmada; kendisine ait olduğunu ikrar ettiği telefonunda By-Lock programının yüklü olduğu, Bank Asya bankasında aktif ve artış gösteren hesaplarının bulunduğu, 2014 ve 2015 yıllarında yeni hesaplar açtığı, örgüte iltisakı nedeniyle kapatılan 3 adet firmada SGK kaydının bulunduğu, ayrıca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün mahrem imamlarına yönelik yürütülmekte olan soruşturma kapsamında ele geçirilen dijital materyallerin incelenmesinde Fadime Danışman’ın örgüt içerisindeki konumunun “müdür” ve “bölge hadimi” olarak gösterildiği, örgüt literatüründe “müdür” teriminin bulunduğu “ildeki emniyet birimlerinin 3-4 tanesinden sorumlu olan, örgüt üst yönetiminde kendisine verilen emirleri yönetiminde bulunanlara ileten kişi” olduğu, “bölge hadimi” teriminin ise “büyük veya küçük bölge olarak nitelendirilen bölgelerin sorumlusu olan kişi” olarak nitelendirildiği anlaşıldığından adı geçen, tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilmiş, 27/04/2017 tarihinde İzmir 3. Sulh Ceza Hâkimliğinin 2017/321 sorgu sayılı kararıyla tutuklanmıştır. Çocuğuyla alındığı Şakran Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda çocuğuna yönelik her türlü bakım, muayene ve kontrolün yapıldığı, ihtiyaçlarının karşılandığı, herhangi bir rahatsızlığının bulunmadığı öğrenilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Benzer gönderiler