Scroll Top

Kemal Kılıçdaroğlu darbecilere sahip çıktı

fetonun-siyasi-21-soruda-fetonun-siyasi-ayagi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tahliye edilen Harbiyeli askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya ve annesi Melek Çetinkaya’yı konuk olarak ağırladı. 22 Temmuz’da, skandal bir kararla darbe girişimine katılan Harbiyeli askeri öğrenciler serbest bırakılmıştı. Yargıtay’ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yargılamalarda Sultanbeyli dosyası kapsamında müebbet hapis cezası verdiği 71 askeri öğrenci hakkındaki kararı bozması, başta darbeci askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya olmak üzere örgüt mensupları tarafından sevinçle karşılandı. İlk kez FETÖ’ye bağlı medya organları tarafından duyurulan haber, muhalefeti de memnun etti. FETÖ’nün sevincine ortak olan muhalefet partileri CHP, HDP ve İYİ Parti milletvekilleri, Çetinkaya ailesine destek olmak için birbirleriyle yarıştı.

Melek Çetinkaya’dan Kılıçdaroğlu’na özel teşekkür

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nun Taha Furkan Çetinkaya‘ya sarılması gözlerden kaçmadı. Melek Çetinkaya, yaptığı paylaşımla Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti:

“Askeri öğrencilere desteğini esirgemeyen Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ziyareti yaptık. Hapishanede kalan askeri öğrencileri ve erleri konuştuk. Mücadeleye devam.”

kemal-kilicdaroglu-twitter-kimdir-gencligi

Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, sık sık KHK’lılara sahip çıkmasıyla gündeme gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Ankara Milletvekili Haluk Koç gibi isimler de Çetinkaya ailesine destek çıktı. CHP’nin yanında, FETÖ’nün meclisteki temsilsici HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta da Çetinkaya ve diğer askeri öğrencilerin tahliyesine ilişkin sevinçlerini bildirdi. Hatta İYİ Parti’li Usta, tıpkı Kılıçdaroğlu gibi Çetinkaya ailesini bizzat makamında konuk etti.

kemal-kilicdaroglu-twitter-kimdir-gencligi
İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta

Kemal Kılıçdaroğlu tarafından sahip çıkılan Melek Çetinkaya kimdir?

Melek Çetinkaya, katıldığı televizyon programında FETÖ’yü öven açıklamalar yapmıştı. FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için “terörist diyemem” şeklinde ifadeler kullanan Çetinkaya, “Benim komşularım oldu mesela cemaatten (FETÖ’den). Ben tertemiz insanlar olduğunu düşünüyorum.” diyerek FETÖ’yü savunmuştu.

kemal-kilicdaroglu-twitter-kimdir-gencligi
Melek Çetinkaya

“Suçu ve suçluyu övmek” suçundan cezaevine giren Çetinkaya, akıllanmamış olacak ki hala “suçu ve suçluyu” övmeyi sürdürüyor. KHK TV’ye konuşan Çetinkaya, cezaevinde beraber kaldığı FETÖ’cü isimlerin aslında terörist olmadığını ileri sürdü. “Cemaatten tanıdığım insanların terörist olduğuna inanmıyorum.” diyen Çetinkaya, FETÖ’den ceza alan koğuş arkadaşlarının “karıncayı bile incitmeyecek insanlar” olduğunu ifade etti.

Melek Çetinkaya, darbeci pilot Kerime Yıldırım’ı övdü

Çetinkaya’nın öve öve bitiremediği ve karıncayı bile incitmeyecek insanlardan olduğunu söylediği isimlerden biri Kerime Yıldırım. Darbe girişiminin kritik isimlerinden eski pilot üsteğmen Yıldırım, kara yoluyla darbe girişimine katılamayan darbecilerin pilotluğunu yaparak taşınmalarını sağladı. Yıldırım, darbenin en kritik noktaları olan TRT binası, Beşiktaş Vodafone Arena Stadı ve Atatürk Havalimanı’na FETÖ’cü askerleri götürdü. Son olarak da tüm gece halka ateş eden darbecileri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde kurtarmaya gitti. 

KAYNAK: FETÖ GERÇEKLERİ

Benzer gönderiler