Scroll Top

Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal’a kumpas kuranların hizmetinde

Kılıçdaroğlu-Zaman-Gazetesi-FETÖ-Abdülhamit-Bilici

Gazeteci-yazar Ahmet Kekeç, Kılıçdaroğlu-FETÖ ilişkisini irdelediği yazısında CHP Genel Başkanının, Deniz Baykal’a kaset komplosu kuran FETÖ’cüleri tanıdığını belirtti.

Star Gazetesi Yazarı Ahmet Kekeç, “CHP artık FETÖ ve PKK’nın hizmetinde” başlıklı yazısında CHP eski milletvekili Yıldıray Sapan’ın “CHP artık bir FETÖ partisi haline geldi” sözünden yola çıkarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile olan ilişkisine dair önemli tespitlerde bulundu.

Erdoğan kaseti izledi iftirası

Kemal Kılıçdaroğlu’na genel başkanlık yolunu açan Deniz Baykal’a yönelik kaset komplosuna atıfta bulunan Kekeç, o dönemde yaşananların kronolojik olarak yeniden gündeme taşıdı.

Kılıçdaroğlu’nun kaset kumpasına yönelik sarf ettiği: “Ben gözlerimle gördüm. Erdoğan’ın bir değil, birden fazla kaseti izlediğini gördüm. Kendisine o kasetleri servis edenler, aynı zamanda Erdoğan’ı da videoya alıyor. Bana böyle bir kaset olduğunu söylediler, getirdiler, önüme koydular, ben de izledim” şeklindeki sözlerini hatırlatan Kekeç, bu açıklamadan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturma başlattığını belirtti.

Savcılıkta çark etti

Kekeç, Kılıçdaroğlu’nun tarihi çarkını satırlarına şöyle taşıdı: “Kılıçdaroğlu, önce ifadeye gitmeyeceğini söyledi, sonra da avukatı aracılığıyla yazılı bir açıklama göndererek o görüntüleri kendisine getiren kişileri “hatırlayamadığını” söyledi.

Hatırlayamıyormuş, çünkü gelen kişiler “maskeliymişler…”

FETÖ’ye hizmet ediyor Kekeç, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun yaşadığı derin çelişki için şu yorumu yaptı: “Kılıçdaroğlu, hem o görüntüleri getiren kişileri tanıyor, hem onlarla teşrik-i mesai halinde, hem de “siyaseten” onlara hizmet ediyor.”

Benzer gönderiler