Scroll Top

FETÖ yöneticisi Abdullah Aymaz’ın son yazıları neyi amaçlıyor?

Abdullah-Aymaz-foto

Fetullahçı Terör Örgütü’nün önemli isimlerinden Abdullah Aymaz birer gün arayla yazdığı iki köşe yazısı kafalarda soru işareti oluşturdu. FETÖ elebaşı Gülen ile terör örgütünü kuruluşundan bu yana beraber olan Abdullah Aymaz bugün Saffet Senih müstear ismiyle dün de kendi adıyla iki yazı kaleme aldı.

Tabut ve Sekine

Aymaz, Saffet Senih müstear ismiyle “Sekine Türleri” başlıklı yazısında “Ahit sandığı” olarak bilinen tabuttan bahseden Senih, “Tabutu getirenin bir müjde de bulunacağını iddia etti. Yazısında sık sık FETÖ elebaşının yazılarına referans veren Aymaz, “SEKİNE’nin TABUT’ta tecessümü bu cemaatin DİRİLİŞİNİN  remzi olabilir” alıntısını kullanmayı da unutmadı.

Aymaz, yazısında bu yazıyı neden yazdığını açıklamadan bitirirken kendi ismiyle yazdığı dünkü yazısında Üstad Sezai Karakoç’un iki şiirini yazdı. Sezai Karakoç’un şiirlerinden birinde Hz. Peygamber’den yardım istenirken diğerinde Allah tarafından seçilmiş bir kişinin tasviri yapılıyor.

Abdullah Aymaz bu yazıları neden yazdı?

Aymaz’ın birbiriyle alakalı görünmeyen iki yazısı yan yana konulduğunda FETÖ içinde önemli bir açıklamanın geleceği yorumları yapıldı. Bir süredir örgüt içi kavgaya tutuşan FETÖ’cülerin varlığı “acaba FETÖ elebaşı öldü mü?” sorularına neden oluyordu.

Atlanta’da ortaya çıkan dolandırıcılık hadisesinden sonra FETÖ elebaşının konuştuğunu iddia eden Ahmet Dönmez’e Yüksel Alp Aslandoğan’ın başında olduğu AFSV’den yalanlama gelmişti.

Uzun zamandır bir konuşma yapmayan FETÖ elebaşının en son konuşması 24 Haziran tarihinde gerçekleşmişti. 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümlerinde ortaya çıkmayı çok seven FETÖ elebaşı bu sene ortaya çıkmamış, örgüt hesapları eski konuşmalarını yayınlamakla yetinmişti.

15 Temmuz’u da Abdullah Aymaz haber vermişti

FETÖ elebaşının “ben örgütü iki deli bir veli ile kurdum” cümlesindeki sözde “veli” kişi olan Abdullah Aymaz, FETÖ’nün en önemli yöneticilerinden biri olarak görülüyor. Bir dönem adı FETÖ elebaşı sonrası örgütün liderliğine geçecek isim olarak gösterilen Aymaz, terör örgütünün darbe hazırlığında olduğunu Şubat 2016 da yazdığı iki köşe yazısıyla haber vermişti.

Benzer gönderiler