Scroll Top

FETÖ PKK’yı eğitmiş

070420172356169952336_2-41

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Küresel Terör ve Türkiye’nin Güvenlik Politikaları” konulu toplantıda FETÖ ile PKK’nın iş birliği yaptığını belirtti.

FETÖ’nün PKK kamplarında eğitim verdiğini ifade eden Bakan Soylu, “Öyle cinlikler, öyle ihanetler düşünüyorlar ki yumurta arabaları içerisinde silah, bomba… Öyle hainlikler düşünüyorlar ki bu ülkenin huzurunu bozabilmek için insanın aklına gelmeyecek şeytanlıklar planlıyorlar. Gerek DAEŞ gerek PKK olsun. Burada başka bir şeyi daha söyleyeyim; silahlı kuvvetlerimizdeki FETÖ’cülerin bazı PKK kamplarında eğitim verdiğini dahi biliyoruz. Tehdidin hangi boyutta olduğunu ve Türkiye’nin nasıl bir süreçle karşı karşıya kaldığını, eğer Türkiye kendisini dik tutmazsa nasıl bir süreçle karşı karşıya kalacağımızı da bir şekilde ifade etmek için bu örneği verdim.” dedi.

Bakan Soylu konuşmasında özellikle son 6 ayda terörle mücadelede verdikleri çalışmaları anlatarak terörle mücadelede çalışmaların amansız bir şekilde süreceğini sözlerine ekledi.

Benzer gönderiler