Hilal Kaplan mağduriyeti gündeme taşıdığı için hedef gösteriliyor

hilal-kaplan

Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan bugünkü köşesinde “Cinsel istismarcı iftirasına uğrayan aileler” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Hilal Kaplan, “erken evlilik mağduru” olarak bilinen ailelerin “cinsel istismarcı” denilerek yaftalamasını eleştirdi.

Muhalefete seslenen Kaplan, “Çağrım, Meclisimiz açıldığında bu garabete artık bir son vermeleri ya da en azından gölge etmemeleridir.” ifadelerini kullandı.

Yayımladığı yalan haber ve ürettiği provokasyonlar ile meşhur olan Birgün gazetesi, Hilal Kaplan’ın yazısını “çocuk yaşta evlilik” diye sunarak tabiri caizse üzerine düşeni yaptı.

Oysa Kaplan yazısında, eski Türk Ceza Kanunu’nda (TCK) yer alan ve kadınları tecavüzcüsüyle evlenmeye teşvik eden 423. maddeyi “utanç” olarak değerlendiriyor.

Yeni TCK’nın yürürlüğe girdiği 2005 yılına kadar birçok kadının tecavüzcüsüyle evlendirildiğini vurgulayan Kaplan, “Tecavüz travması ömür boyu sürerken, tecavüzcü de aklanıp taltif edilmiş oldu.” ifadelerini kullanıyor.

Birgün’ün ardından Cumhuriyet gazetesi de benzer manipülasyonu sürdürerek Hilal Kaplan’ı hedef gösterdi.

Diğer yandan her iki yayın organı da Hilal Kaplan’ın yazısında belirttiği üzere, söz konusu mağduriyeti iki sene önce CHP’nin gündeme taşımasına da haberinde yer vermedi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın