Scroll Top

CHP Parti Meclisi’nden İBB’ye atama

Gökhan-Günaydın-2.1

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2013’te ABD’ye yaptığı ziyaretlerde CHP ile FETÖ arasında köprü görevi üstlenen CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ı İBB’ye bağlı iştiraklerden İSYÖN’e Yönetim Kurulu Başkanı olarak atadı. Gökhan Günaydın halen CHP Parti Meclisi Üyesi.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Brüksel’den “Sulh” mesajları atan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, çok tartışılacak bir atamaya imza attı.

Ekrem İmamoğlu, CHP eski Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın’ı İstanbul Yönetim Yenileme A.Ş.’nin (İSYÖN) yönetim kurulu başkanlığına getirdi.

Günaydın, CHP-FETÖ işbirliğini sağlayan kilit isimlerden biri.

FETÖ elebaşının davetlisi

Günaydın, Mart 2013’te bizzat Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen’in daveti üzerine Bülent Tezcan, Faik Tunay, Engin Özkoç, Ali Demirçalı ile beraber ABD’ye gitti. FETÖ’nün iş adamlardı derneği TUSKON’un etkinliğine katıldı.

Günaydın ve beraberindeki heyet, söz konusu ziyarette FETÖ’nün kilit isimleri ile görüştü. Bu ziyaretin detaylarını paylaşan kişi de CHP eski İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’tı.

Gökhan Günaydın, FETÖ’nün ABD’deki kuruluşlarından Rumi Forum’un Başkanı firari terörist Emre Çelik ile de samimi pozlar verdi.

Ulusalcılar topa tutmuştu

Bu ziyaretten sonra CHP-FETÖ ilişkisi derinleşti. CHP,  30 Mart 2014’te yapılan seçimlerde Pensilvanya’dan gelen isimleri aday gösterdi. Aday belirleyen komisyonda FETÖ elebaşı Gülen’in davetine icabet eden Günaydın’ın ağırlığı vardı.

Hatta, 30 Mart seçimlerinden sonra CHP’de FETÖ kavgası çıkmış, Gökhan Günaydın ve Bülent Tezcan gibi isimlerde sert şekilde eleştirilmişti.

FETÖ üyesinin avukatı

Günaydın’ın FETÖ ile olan yakınlığı 15 Temmuz darbe girişiminden sonra da sürdü. Günaydın, FETÖ üyeleğinden 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Yargıtay eski üyesi Dursun Altınöz’un avukatlığını üstlenmişti.

Benzer gönderiler