Scroll Top

Kılıçdaroğlu, FETÖ yalanlarıyla konuşuyor

kemal-kılıçdaroğlu

Kılıçdaroğlu’nun, “Rıza Sarraf’la ilgili MİT’in bilgi verdiği” yönündeki iddiasının arkasında da FETÖ’nün olduğu anlaşıldı. FETÖ firarisi Emre Uslu’nun sosyal medyada aynı yalanı 4 yıl önce ortaya attığı göze çarptı.

Geçtiğimiz hafta açıkladığı belgelerin sahte çıkmasıyla panik yaşayan Kemal Kılıçdaroğlu, bu kez de Rıza Sarraf’la ilgili iddialarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, Sarraf’la ilgili MİT’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 18 Nisan 2013’te bir dosya verdiğini ve bu dosyada Sarraf’ın casus olduğu bilgisinin yer aldığını iddia etti.

Hızını alamayan Kılıçdaroğlu, Sarraf’a devletle ilgili sırların dönemin hükûmeti ve bakanları tarafından verildiğini de öne sürdü.

Elinde herhangi bir resmi belge olmamasına rağmen böyle bir iddiayı gündeme getiren Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ’cülerin 4 yıl önce söylediği yalanlara sarıldığı anlaşıldı. ABD’ye firar eden Emre Uslu, “MİT’in Erdoğan’a Sarraf’la ilgili bilgi verdiğini” öne sürmüştü. Kılıçdaroğlu’nun yalanının arkasından bir kez daha FETÖ’nün çıkması kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

MİT tarafından yalanlandı 

Kılıçdaroğlu’nun MİT tarafından Erdoğan’a Rıza Sarraf hakkında rapor sunulduğuna yönelik iddiası MİT tarafından yalanlandı. MİT, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Rıza Sarraf hakkında herhangi bir rapor sunmadığını belirtti.

 

Kılıçdaroğlu’nun yalanı bugün Hürriyet gazetesi köşe yazarı Murat Yetkin tarafından da tekrar edildi. Yetkin, MİT’in raporu yalanlamadığını açıkladı.

Benzer gönderiler