Scroll Top

Almanya’da Türk doktorun muayenesine bıçaklı saldırı

alman polis

Almanya’nın Mönchengladbach şehrinde Türk kökenli Doktor İsmail Altınay’ın muayenehanesine, bir Alman tarafından ırkçı saldırı gerçekleştirildi. Bıçaklı saldırıda 2 kişi yaralandı.

Olay bu sabah saat 08:30 sıralarında meydana geldi. İsmail Altınay’ın muayenehanesine gelen 61 yaşındaki bir Alman, “Burası İslamcı muayenehane mi?” diye bağırarak hemşirelerin üzerine yürüdü. 2 kişinin yaralandığı olayda saldırgan, muayenehanede bulunan 2’si Türk biri Filistinli hastalar tarafından etkisiz hale getirilip polise teslim edildi. Saldırıyla ilgili açıklama yapan İç Hastalıkları Uzmanı İsmail Altınay ise şunları söyledi:

‘Hastalar müdahale etmiş’

“61 yaşındaki hasta muayenehaneye gelmiş ve geldikten sonra ilk önce resepsiyona girmiş. Bizim Türk hemşireyi görünce, ‘Burası İslamcı muayenehane mi?’ diye sormuş. Hemşire ‘Ne dediniz, nasıl, buyurun’ diye iki kere sormuş. Daha sonra bıçağını çıkarmış ve masaya 4-5 kere vurmuş. Yanındaki Alman hasta, ‘Bıçağı cebinize sokun demiş’. Bu sırada muayenehanede bulunan ikisi Türk biri Filistinli hasta da olaya müdahale etmiş. Bu müdahaleden dolayı bir kişi yaralandı, 6-7 yerinde bıçak izleri vardı. İlk tedavisini muayenehanede yaptık. Müdahaleden sonra polislere haber verildi. Polisler ilk ifadesini aldıkları saldırganı sorgulamak için götürdü.”

‘Başka doktorun hastası’

“Saldırgan bana 4 hafta önce gelmişti. Başka bir doktorun hastası. Doktor izinde olduğu için onların hastalarına da bakıyoruz. Benim muayenehaneye önceden gelmiş ve her milletten insan olduğunu görmüş. Medya İslamofobiyi ön plana çıkardığı sürece bu tür saldırılar kaçınılmaz.”

Benzer gönderiler