Scroll Top

Kolektiflerin şehitlere saygısızlığına medyadaki devrimcilerden destek geldi

HelikopterMurettebat_Toplu

Şırnak Şenoba’da meydana gelen helikopter kazasında 13 askerin şehit olması ülkemizde derin bir üzüntüye sebep oldu. Ankara Üniversitesi Siyasi Bilgiler Fakültesi öğrencileri okul panosuna şehitlerimizin hatırası için Türk Bayrağı ve şehitlerimizin isimlerini astı.

Üniversite içerisinde kendisini ‘kolektifler’ olarak tanımlayan ve Türkiye içindeki tüm terör örgütlerine besledikleri sempatileriyle tanınan bazı öğrenciler Türk Bayrağını kaldırmaya çalıştı. Çıkan tartışma sonrası 3 kişi yaralandı 33 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

‘Kolektifler’ ve onları destekleyen diğer terör örgütü sempatizanları, “Vatanı için mücadele ederken şehit olan askerlerin anılmasından rahatsızlık duyduk” diyemeyecekleri için Türkiye’de her zaman müşterisi olan bir yalana başvurdular: “Oruç tutmadığımız için dayak yedik.”

Bu yalanın ilk müşterileri Sputnik Türkiye, Cumhuriyet, Evrensel ve Birgün Gazeteleri, uluslararası gazeteci Şafak Timur, Kanal D ve Show TV oldu. Böylece hem terör örgütü yandaşlarını temize çektiler hem de Türkiye’de “hayat tarzına müdahale var” yalanına hizmet ettiler.

Türk Bayrağını ve şehitlerin isimlerini asan Mülkiyeli Ülkücüler grubu, bir açıklama yayınlayarak, bu yalanlara tepki gösterdi.

Benzer gönderiler