Scroll Top

“Şırnak’ta Binlerce Kişi Gayriresmi Sorgulandı” Yalanı

thumbs_b_c_9a291adcdff1f19162255e5d53ce32a5

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, terör örgütü ve yandaşlarının “Şırnak’ta binlerce kişi gayriresmi sorgulandı.” iddialarını Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla yalanladı. Çataklı, “Akılla, izanla açıklanamayacak, gerçek dışı haberler servis ettiklerini” belirtti.

 

İçişleri Bakanlığı koordinesinde olan emniyet ve jandarma birimlerince yürütülen ikna faaliyetleri kapsamında, çocukları veya yakınları bölücü terör örgütüyle bağlantılı olarak kırsal alanda faaliyet gösteren bireylerin aileleriyle temas kuruluyor. Konuyla ilgili olarak Çataklı, şunları kaydetti: “Haberlerde adı geçen N.A. isimli şahısla da bu kapsamda, 20 Ekim 2020 tarihinde Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğüne davet edilerek, yüz yüze bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Bu görüşmede, haberlerde bahsedilen partiye yönelik tek bir soru sorulmamıştır. Anlıyoruz! Çocukları kandırılarak dağa kaçırılan annelerin ‘evlat nöbeti’ tüm küfürlerinize rağmen daha da büyüyerek devam ediyor. Ailelerin de desteğiyle, bu yılın 10 aylık döneminde sadece ikna yoluyla 185 örgüt mensubu teslim oldu. 2016’dan bu yana ikna yoluyla teslim olan örgüt mensubu sayısı ise 807.”

İsmail Çataklı açıklamasını, “Terör örgütü ve yandaşları, son dönemde yürütülen ikna çalışmaları sonucunda terör örgütünden kopuşlardan rahatsız olmuşlar ki yalan haberler üretmeye başladılar.” sözleriyle sonlandırdı.

 

Benzer gönderiler