Avukatlar yapılanması imamı Yazıcıoğlu davasında itirafçı oldu

Avukatlar yapılanması imamı itirafçı oldu

FETÖ’nün avukatlar yapılanması mahrem imamı Kamil Bakum, Muhsin Yazıcıoğlu suikastıyla alakalı önemli itiraflarda bulundu. 31 Aralık 2020’de İstanbul Ümraniye’deki Gaybubet evinde yakalanan Kamil Bakum, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu suikastıyla alakalı soruşturmanın yürütüldüğü Gaziantep’e götürülmüştü. Etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini açıklayan FETÖ’nün avukatlar yapılanması mahrem imamı Kamil Bakum, terör örgütünün üst düzey isimlerini ve şehit Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybeden 5 kişinin soruşturmasına FETÖ’nün nasıl müdahale ettiğini açıkladığı öğrenildi. Kamil Bakum’un verdiği ifade ile FETÖ’nün avukatlar yapılanmasına yönelik yeni soruşturmaların başlaması ve Muhsin Yazıcıoğlu suikastında yeni gelişmelerin olması bekleniyor. Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu 25 Mart 2009’da helikopterinin şüpheli bir biçimde düşmesi sonucu hayatını kaybetmişti.

Avukatlar yapılanması mahrem imamı
Avukatlar yapılanması mahrem imamı Kamil Bakum 31 Aralık 2020’de yakalanmıştı

Şehit Yazıcıoğlu “tarlalar sürülmüş” demişti

Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Hrant Dink suikastından sonra yaptığı açıklamalarda “Bunu önlemek için elimden geleni yapıyorum ama bir yere kadar. Bizim tarlayı çok önceden sürmüşler” dediği ortaya çıkmıştı. Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin şehit olmasından sadece üç gün sonra FETÖ elebaş Fetullah Gülen, 30 Mart 2009’da “herkul.org” isimli örgütün internet sitesinde bir konuşma yayınlamıştı. Konuşmanın ismi “Alperen ve Liyakat” başlığındaydı.

FETÖ elebaşı Gülen’e soru soran örgüt üyesi “Adet-i ilahiye açısından, iman hizmetinin bir neferi olma liyakatini ortaya koymayanların dairenin dışına itilmeye müstahak olacakları ifade ediliyor. Bu itibarla, irtidat kavramının gönül erlerine bakan yanları var mıdır? Bir ilâhi tokatla kenara atılmamak için liyakat mutlaka şart mıdır; bu konuda, fazl-ı ilahiye ne ölçüde bel bağlanmalıdır?” diye sordu.

FETÖ elebaşı suikastı üstlenmişti

FETÖ elebaşının soruya cevabı şöyle olmuştu. “Aldansanız bile kimseyi aldatmayın. Çünkü aldatma günahtır. Aldanırsanız böyle kurban gidersiniz. Bir Perşembe akşamı vefat edersiniz, bir Cuma günü cenazenize ulaşırlar.”

“Asker vazifesini yapmadı dediler, ben yaptığına kâniyim yani. Hakikaten herkes seferber olmuş. Sivil inisiyatif bu mevzuda bir şey yapmadı, ben o kanaatte değilim, herkes elinden geleni yaptı.”

FETÖ elebaşının  korumaya çalıştığı askerlerden Davut Uçum ve Aydın Özsıcak, Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehit olduğu helikopterden elektronik cihazları sökmüştü. FETÖ’cü savcılar eliyle korunan iki isim 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast timinde yer almıştı.

 

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın