Danıştay üyesi FETÖ elebaşını “peygamberimiz” diyerek kaydetmiş

5c23804e0f25440c7cd6030b

Daha önce itirafçı olarak etkin pişmanlıktan yararlanan ve tahliye olan eski Danıştay Üyesi Hamza Eyidemir’in, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in fotoğrafını “Peygamberimiz” diye kaydettiği ortaya çıktı.

İtiraf içeren ifadelerini de duruşmada değiştiren Eyidemir’in tutuklanmasına karar verildi. Daha önce itirafçı olarak etkin pişmanlıktan yararlanan ve tahliye olan eski Danıştay Üyesi Hamza Eyidemir’in, bilgisayarına Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in fotoğrafını “Peygamberimiz” diye kaydettiği ortaya çıktı.

İtiraf içeren ifadelerini de duruşmada değiştiren Eyidemir’in tutuklanmasına karar verildi. Bunun üzerine Eyidemir, bu belgelerin kendisine ait olmadığını öne sürdü.

Eyidemir, belgelerin yaklaşık 10 yıl önce evine gelen kayınbiraderine ait olduğunu iddia etti. Mahkeme Başkanı Dağ, belgelerin ele geçirildiği belleğin sanığa ait fotoğraf makinesinden çıktığını belirterek, “Bu fotoğraf makinesi de mi kayınbiraderinize ait?” diye sordu. Eyidemir ise bunu hatırlamadığını savundu. Duruşmaya verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanık Hamza Eyidemir’in tutuklanmasına karar verdi.

Benzer gönderiler