FETÖ’cüler elebaşının evini Kabe’den üstün görmüşler

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kapatılan Gülen Vakfında bir dönem yöneticilik yapan Ümit Akdemir, FETÖ’ye ilişkin ilginç bilgiler verdi.

Gülen Vakfının, elebaşının doğduğu Korucuk Köyü’nde faaliyet gösterdiğini aktaran Akdemir, “Ben 17 Aralık sürecindeki itirazlarım nedeniyle görevden alındım. Vakıfta görev yaparken FETÖ yapılanmasının hücreleri orada bütünleşirdi. Örgüt üyeleri Pensilvanya’ya gitmeden önce oradan toprak alır, öyle giderdi. Gülen’in doğduğu yer olması dolayısıyla orayı kutsuyorlardı. Hatta örgüt elemanları ‘Burası dünyanın başkenti olacak.’ diye sözler de sarf ediyordu.”

Gülen’in evini Kabe’den kutsal görmüşler 

Seçilmiş talebelerin, Fetullah Gülen’in doğduğu köyü Kabe’den daha kutsal gördüğünü vurgulayan Akdemir şunları söyledi:

“Herhangi bir ülkeden Türkiye’ye gelen Gülen’in talebesi köye uğramadan kesinlikle dönmezdi. Gülen’in doğduğu ev adeta tavaf edilir, kutsanır, el ayak sürülürdü. Yani din dışı bir kutsama vardı. Ancak burada ‘mahrem hizmetler’ dediğimiz birimler tanışmazdı. İsim de söylemezlerdi. Askerler de gizli bir şekilde sivil olarak gelirlerdi, polisler de. Diğer mahrem hizmetleri de gelirdi. Fakat ben öyle bir tecrübe kazanmıştım ki kimin asker, kimin polis, kimin mahrem hizmet biriminde, kimin üst düzey örgüt yöneticisi olduğunu anlardım.” diye konuştu.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın