FETÖ’cülerin Anıtkabir provokasyonuna polis engel oldu

Anıtkabir’de provokasyon girişiminde bulununca gözaltına alınan FETÖ’cüler arasında Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını yöneten firari polis müdürü Mutlu Ekizoğlu’nun Harbiye’den atılan oğlu da yer aldı.

“Anıtkabir’de buluşuyoruz” sloganıyla sosyal medyada örgütlenmiş izlenimi veren bir grup 24 Şubat’ta Anıtkabir’de izinsiz basın açıklaması yapmak istedi. Basın açıklamasına izin verilmeyen grup daha sonra Anıtkabir’i ziyaret etti. Ancak Anıtkabir’i şov alanına dönüştürmek isteyen gruba polis müdahale etti.

17’si FETÖ kapsamında Harp Okulu’ndan atılan kişiler olmak üzere 19 şüpheli “gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet” suçlamasıyla Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı.

FETÖ’den işlem görmüşler

Grubun 15 Temmuz’da darbeye katılan ve tutuklanan Harbiye’deki FETÖ yapılanmasına mensup örgüt üyelerinin sesi olmak maksadıyla bir araya geldikleri öğrenilince soruşturma derinleştirildi. 6 şüpheli “gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet” suçlanmasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol ile serbest bırakaldı.

FETÖ bağlantıları ortaya çıkan gözaltındaki 13 şüphelinin soruşturması ise Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne devredildi. Gözaltındaki Harbiye’den atılanların büyük bir kısmının da FETÖ’den işlem gördüğü tespit edildi.

Firari polis müdürünün oğlu çıktı

Gözaltına alınanlardan birinin Ergenekon, Balyoz ve Şike kumpaslarını yöneten firari eski polis müdürü Mutlu Ekizoğlu’nun Harbiye’den atılan oğlu olduğu, bir diğerinin ise FETÖ’cü olduğu gerekçesiyle rütbeleri sökülüp ihraç edilen polis şefi B.T.’nin oğlu olduğu saptandı.

FETÖ firarisi eski polis müdürü Mutlu Ekizoğlu

Gözaltına alınan bir diğer isim D.Ç.’nin Harbiyeli oğlunun 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında tutuklandığı, emekli astsubay M.O.Ş.’nin babasının, erkek ve kız kardeşinin FETÖ’den işlem gördüğü, oğlunun Harp Okulu’ndan atıldığı ve tutuklandığı öğrenildi.

Gözaltına alınan Harbiye’den atılmış FETÖ provokatörlerinin ODTÜ, Marmara, Gazi gibi üniversitelere yerleştirildiği öğrenildi.

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın