Ömer Faruk Gergerlioğlu bu kez Kürtçe yalanıyla sahnede

ömer faruk gergerlioğlu (Demo)

Ömer Faruk Gergerlioğlu Sakarya’yı karıştırmak istiyor

HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, FETÖ propagandası yapmaktan arta kalan zamanlarını yeni yalanlar uydurarak geçiriyor. Sakarya Milletvekili olan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun son yalanı ise Kürtçe konuşmaktan korktuğunu açıklayan hayâli bir kişinin ağzından 90’lara dönüş mesajı vermek oldu. Gergerlioğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Kürdü bu ruh halinden kurtaracak Türkler nerede? ‘Bugün işim gereği Sakarya’daydım, annem aradı. Annem Kürtçeden Başka lisan bilmez. Kalabalık bir yerde olduğum İçin korktum telefona bakamadım. Kalabalık bir yerde olduğum İçin korktum telefona bakamadım. Bu bana çok ağır geldi’ yazmak oldu. Gergerlioğlu bir sonraki paylaşımındaysa “bu olayı yaşayan ben değilim, ifade tırnak içinde,. .Yaşayan, büyük üzüntü duymuş, izniyle yayımladım. İtiraz edenler keşke bu hüznü anlamaya çalışsaydı, empati yapsaydı,, anneyle konuşamamak kadar acı bir şey var mı? çözüm zor ama imkansız değil, gayret etmeliyiz.” (imla hataları Gergerlioğlu’na aittir.)  yazarak kendisini aklamaya çalıştı.

FETÖ’den fırsat buldu PKK’ya yanaştı

Daha çok Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarını aklamak için mesaisini harcayan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun, HDP milletvekili olduğunu hatırlayıp PKK’nın da hoşuna gidecek paylaşımlar yapmaya başlaması şaşkınlıkla karşılandı. FETÖ’nün Meclis’teki sözcüsü olarak da bilinen Gergerlioğlu’nun paylaşımını bir diğer HDP Milletvekili Hüda Kaya da alıntılayarak tekrar paylaştı. Sosyal medyada iki HDP Milletvekili aracılığı ile başlatılan bu kara propagandaya, “Sosyolog” Neşe Düzel de destek verdi. Twitter kullanıcıları iki HDP Milletvekiline yalanları için büyük tepki gösterdi.

Sakarya Milletvekili olan Ömer Faruk Gergerlioğlu, PKK’ya katılımların en aza indiği dönemde “sokakta Kürtçe konuşmaya izin verilmiyor” iftirasına başvurarak örgüte militan devşirmeye çalıştı. Sakaryalı sosyal medya kullanıcıları, Sakarya’da çok sayıda Kürt vatandaşımızın yaşadığını ve hiçbir sorunun olmadığını belirtti. Ayrıca Gergerlioğlu’nun Sakarya’yı işaret ederek ilde bir provokasyona hazırlandığını iddia etti.

Ömer Faruk Gergerlioğlu
Ömer Faruk Gergerlioğlu şimdi de Kürtçe yalanıyla gündemde.

FETÖ’nün borazanı oldu

Halkların Demokratik Partisi’nden Milletvekili seçilen Ömer Faruk Gergerlioğlu, Fetullahçı Terör Örgütü’nün tezlerini Meclis çatısı altında dile getiriyor. Yurt dışındaki örgüt üyeleri ile ortak toplantıları düzenleyen Gergerlioğlu, kamuoyu tepkisine rağmen geri adım atmıyor. Terör örgütü sempatizanlarının sosyal medyada sürekli destek verdiği Gergerlioğlu’nun Mecliste bekleyen çok sayıda fezlekesi var.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın