PKK DEAŞ işbirliği Yunanistan sınırında son buldu

PKK DEAŞ (Demo)

PKK DEAŞ işbirliği Meriç’te deşifre oldu

Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı Demokratik Bölgeler Partisi’nin eski Diyarbakır Ergani İlçe Başkanı Yunanistan’a botla kaçmaya çalışırken yakalandı. Yunanistan sınırında 12 Ocak’ta gerçekleşen operasyonu diğer operasyonlardan farklı kılan bir ayrıntı vardı. Yurt dışına kaçmaya çalışan şüphelinin yanında DEAŞ üyeliğinden aranan bir terörist vardı. Daha önce Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyeleri ile yurt dışına kaçan PKK’lı teröristler bu kez DEAŞ üyeliğinden aranması olan bir şüpheli ile yurt dışında kaçmaya çalıştı. İçişleri Bakanlığının yaptığı açıklama ile ortaya çıkan PKK DEAŞ işbirliği operasyonda toplam 3 şüpheli yakalanırken, eski DBP Ergani İlçe Başkanı ve DEAŞ üyesi tutuklanarak cezaevine konuldu. Yetkililer terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın “DEAŞ’la” işbirliği yapabilirsiniz talimatı verdiğini ve PKK-DEAŞ işbirliğini bundan sonraki süreçte daha fazla görebileceğimizi aktardı.  

PKK DEAŞ
PKK DEAŞ işbirliğini gösteren operasyon 12 Ocak’ta gerçekleşti

 PKK DEAŞ sayesinde reklamını yaptı 

DEAŞ’la mücadele bahanesiyle ABD ve Batı’dan sınırsız destek alan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısının yöneticisinin DEAŞ’lı teröristle yakalanması, iki kanlı örgütün geçmişteki işbirliklerini tekrar gündeme getirdi. DEAŞ, Suriye’de Esed rejimine karşı mücadele eden muhaliflerin kontrol ettiği bölgeleri ele geçirerek, PKK’ya meşruiyet sağladı. PKK’lı teröristlerin ABD başta Batılı ülkelerde meşruiyet sağlamasına sebep olan terör örgütü DEAŞ, bu hizmetlerinin karşılığını fazlasıyla aldı. DEAŞ elebaşları, PKK’lı teröristlerin denetiminde Türkiye’ye kaçırılırken, PKK’nın elindeki kamplarda tutulan DEAŞ’lı teröristler Türkiye’nin operasyonu bahane edilerek salıverilmişti.

 Yunanistan Türkiye düşmanlığının merkezi 

Yunanistan’a son 10 içinde 19 FETÖ mensubunun kaçak yolla gittiği ve sığınma talep ettiği ortaya çıkmıştı. Mültecileri acımasızca döverek Türkiye’ye yollayan Yunanistan, teröristlerden gelen sığınma taleplerini hemen işleme alıyor. Ege Denizi ve Meriç, Yunanistan’a kaçmaya çalışan teröristlerin kullandıkları güzergâhlar. Yunanistan’da geçtiklerinde kimlik bilgilerini ve pasaportlarını değiştiren teröristler İtalya, Fransa, Almanya gibi ülkelere geçiş yapıyor. ABD başta olmak üzere çok sayıda ülkede özellikle FETÖ üyelerinin Yunanistan’daki örgüt mensubu arkadaşları için kurdukları fonlar bulunmakta.  

Yunanistan, mülteci düşmanı politikalarını Türkiye’den gelen teröristler söz konusu olduğunda tamamen unutuyor. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarına sınırını ardına kadar açan Yunanistan, Türkiye karşıtlığını gösterme fırsatını kaçırmamıştı. Yunanistan’da PKK ve DHKP/C terör örgütlerinin yıllardan bu yana kampları olduğu biliniyor.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın