58 yaşındaki İsrailli Hristiyan kızını Müslüman olmak istediği için öldürdü

170718155809-sami-karra-court-exlarge-169

İsrailli Hristiyan bir adam, kızını Müslüman olmak istediği için bıçaklayarak öldürmekle suçlanıyor. Yetkililerin verdiği bilgiye göre, Sami Karra ismindeki 58 yaşındaki bir baba İsrail kasabası Ramle’de kendi evinde kızını öldürdü. Henriette Karra ismindeki 17 yaşındaki kız liseden henüz yeni mezun olmuştu. Edinilen bilgiye göre ailesinin karşı çıkmasına rağmen Henriette’nin Müslüman bir erkek arkadaşı vardı.

İddianamaye göre, Henriette Mayıs’ın sonlarına doğru ebeveynlerinden aldığı tehditler nedeniyle ailesinin evini terk etti. 17 yaşındaki kız erkek arkadaşının annesiyle birlikte kalmaya başladı. Henriette’nin ailesi kızlarını tehdit ve şantaj yoluyla evlerine geri getirmeye çalıştı. Henriette’nin erkek arkadaşının annesi baskılara dayanamayarak polisi aradı. Ancak kız polisin yardımını ve eve gitmeyi reddetti.

Bir sonraki ay Henriette arkadaşının evinde kalırken babası eve geldi ve kıza tokat attı. Kız iki gün sonra evine geri döndü. 12 Haziran’da lise mezuniyet partisine katılan Henriette, ertesi sabah postaneye giderek erkek arkadaşına 100 dolar yolladı. Erkek arkadaşı belirsiz bir suçlamadan ötürü hapisteydi ve haftanın sonunda salıverilmesi planlanıyordu. Henriette eve döndüğünde ailesine din değiştirerek Müslüman olmaya hazır olduğunu söyledi. Bunu duyan kızın babası Sami Karra bıçağını alarak eve gitti ve kızını üç kez bıçaklayarak öldürdü. Karra olaydan sonra tutuklandı.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın