Scroll Top

Almanya’ya göre, ABD silahıyla bir Türkü öldüren PKK’lı terörist değil

almanya bahoz

ABD, Türkiye’nin alacağı S-400’lerden endişe ettiğini açıklarken, ordusuna ait piyade tüfekleriyle PKK’lı teröristler katliam yapıyor. Üstelik Almanya’da.

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletindeki Konstanz kentinde PKK destekçisi bir saldırgan, Grey isimli gece kulübü girişinde Türk vatandaşı Ramazan Ögütlü’yü (51) katletti, 3 kişiyi yaraladı. Saldırganın eğlence mekânına girmek istediği, ancak içeri alınmayınca, aracından aldığı ABD yapımı M16 piyade tüfeği ile ateş açtığı iddia edildi. Saldırganın ise kulüp çıkışında polisle girdiği çatışmada yaralandıktan sonra, kaldırıldığı hastanede öldüğü belirtildi.

ABD piyade tüfeğiyle saldırdı 

Ancak Alman yetkililerin daha ilk dakikalarda “terör saldırısı değil” açıklaması kuşkulara neden oldu. Zira, saldırganın Facebook sayfasındaki resimlerinde, PKK terör örgütünün Suriye kolu olan YPG’ye ait bez parçalarının olması dikkat çekti. Irak vatandaşı olduğu açıklanan teröristin 1991’de Almanya’ya ailesiyle “mülteci olarak gittiği” bildirildi. Teröristin ABD yapımı M16 silahı nereden bulduğu ise açıklanmadı.

 

Benzer gönderiler