Fransa cinayete kurban giden Müslüman kadına mezar yerini çok gördü

Cathy-Rehner-

Fransa’da 2 yıl önce kaybolan, sonradan İslam’ı seçen Cathy Rehner’in öldürüldüğü ortaya çıktı. Ailenin genç kızın naaşını Müslüman mezarlığına defnetme girişimi ise belediyenin engeline takıldı.

2016 yılının Mayıs ayında, bir iş randevusuna gitmek için evden ayrılan Cathy Rehner isimli genç kızdan bir daha haber alınamadı.

Olaydan 2 yıl sonra gözaltına alınan genç kızın eski sevgilisi, cinayeti itiraf etti. Cathy Rehner’in cesedini ormana gömdüğünü söyledi.

Kızın ailesi ceset kalıntılarını genç kızın doğduğu şehir, ülkenin güneyindeki Aubenas’da bulunan Müslüman mezarlığına defnetme girişiminde beklenmedik engellemeyle karşılaştı.

Aubenas Belediyesi, aileye defin işlemlerinin yapılamayacağını söyledi. Buna sebep olarak da defin için vefatın Aubenas’da gerçekleşmiş olması, ölen kişinin Aubenas’da yaşıyor olması ya da Aubenas’da aile mezarlığının bulunmasının şart koşulduğu bildirildi.

Ancak vefat eden sonradan İslam’ı seçen genç kızın Müslüman mezarlığına defnedilebilmesi için bu şartların hiçbirini taşımadığı ileri sürüldü.

Belediyenin öne sürdüğü şartlara tepki gösteren genç kızın annesi Chantal Rehner, kızının Aubenas’da doğduğunu ve ömrünün büyük bir bölümünü bu şehirde geçirdiğini söyledi.

Ayrıca tüm akrabalarının da Aubenas’da yaşadığını belirten acılı anne, kızının evlendikten sonra Marsilya’ya taşındığını aktardı. Belediyeden anlayış beklediğini kaydeden Chantal Rehner, Marsilya’da defnedilmesi durumunda kızının mezarına ulaşabilmek için saatlerce yol yapması gerektiğine dikkat çekti.

Benzer gönderiler