Scroll Top

Kanada’da Müslüman bir aile ırkçı saldırıya uğradı

kanada-müslüman-islam

Kanada’da Müslüman aile saldırıya maruz kaldı

Kanada’da Müslüman bir aile İslam karşıtı saldırıya uğradı. Irkçı saldırı Kanada’nın Hamilton kentinde meydana geldi. Hamilton Polisi, Müslüman aileye karşı yapılan saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Kentin Ancaster Meadowlands bölgesindeki bir otoparkta yürüyen anne ile kızın başörtülü olduğu bildirildi. Başörtülü anne ve kızını gören bir ırkçının da aracını üzerlerine doğru sürmeye başladığı belirtildi. Sürücünün, Müslümanları hedef alan ırkçı hakaretler ettiği ve tehditler savurduğu söylendi. Polisin yaptığı açıklamaya göre, 62 yaşındaki anne ve 26 yaşındaki kızının saldırgandan kaçmak için caddenin karşısına koşup çalıların arkasına sığındığı ifade edildi. Polis, adamın onları aradığını ve bulduğunda öldürmekle tehdit ettiğini söyledi. Müslüman aile çığlık atarak koşunca olaya çevredekiler müdahale etti. Hamilton Polisi de görgü tanıklarının verdiği bilgilere dayanarak saldırganı kısa süre içinde yakaladı. 40’lı yaşlardaki saldırgan, nefret suçu nedeniyle gözaltına alındı. Kanada Müslümanları Ulusal Konseyi NCCM aile adına hazırlanan yazılı açıklamayı basına dağıttı. Bu esnada ailenin kimlik bilgilerinin açıklanmayacağı bildirildi.

kanada-islam-müslüman
Kanada’da Müslüman anne-kıza ırkçı saldırı yapıldı

Kanada’da Müslüman aileye tehdit

Irkçı saldırıya maruz kalan aile şu açıklamalarda bulundu. “Ailemize yapılan saldırıdan sonra sarsıldık ama kırılmadık. Açık konuşalım, bu kişi ailemizi terörize etmeye çalıştı. Bu kişi tehlikeli bir şekilde aile üyelerimize doğru aracını sürdü. Onlara küfürler etti. Onları ırkçı ve İslamofobik hakaretlerle lanetledi. Onları öldürmekle tehdit etti. Onları aracıyla kaçırmaya çalıştı. London kentindeki saldırının ışığında, bu ailemiz için inanılmaz derecede ürkütücü. Yeter artık. Hükümet daha güçlü adımlar atmayı taahhüt etmelidir. Ailemiz ciddi şekilde zarar görebilirdi ve bu olayların devam etmesine izin veremeyiz.”

Kanada’da Müslüman göçmenler saldırıya uğruyor

Kanada’da Müslüman göçmenler ırkçı saldırılara uğramaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ülkede Müslüman bir aile İslam düşmanı bir ırkçının kurbanı olmuştu. Olayın üzerinden çok geçmemişken ülkede yeni bir ırkçı saldırı daha yaşandı. Kanada’nın St. Albert kentinde maskeli bir ırkçı, başörtülü Müslüman iki kız kardeşe saldırdı. Maske takan saldırgan yolda yürüyen 20’li yaşlarındaki iki kız kardeşe ırkçı sözler söyleyerek yanlarına yaklaştı. Ardından da kardeşlerden birini yere itti. Yere yığılan genç kız baygınlık geçirdi. Kimliği belirsiz saldırgan, bununla da yetinmedi. Diğer kardeşin boğazına bıçak dayadı ve ırkçı hakaretlerde bulundu. İslam düşmanı ırkçının saldırısıyla bayılan genç kızın sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı. Diğer Müslüman kızın da durumunun iyi olduğu belirtildi.

Benzer gönderiler