Scroll Top

Mali’deki ABD komandoları para için arkadaşlarını öldürdü

171112-ackerman-beret-lede_thptqh-800x450

ABD ordusunun “en seçkin birliklerinden biri” olarak tanımlanan 6. Komando Takımının iki üyesi, takım arkadaşlarını öldürmekle suçlanıyor.

İki deniz komandosu, iddiaya göre, çaldıkları askeri paradan kendisine komisyon teklif ettikleri Yeşil Bereli Çavuş Logan Melgar’ın geçtiğimiz Haziran ayında Mali’de boğularak öldürülmesi üzerine sorgulanıyor.

Daily Beast internet sitesinin aktardığına göre, Çavuş Melgar, muhbirlere ödenen fondan kendileri için para sızdıran iki deniz komandosunun tertibini keşfettikten sonra onlara karşı koydu.

Haber, komandoların Melgar’ı düzenbazlıklarına dahil etmeye çalıştıklarını, ancak onun teklifi reddettiğini belirtiyor. Bundan bir süre sonra, Melgar boğularak ölmüş bir halde bulunuyor.

34 yaşındaki Melgar, Batı Afrika bölgesi için eğitim ve terörle mücadele görevlerini yürütmekte olan Mali’deki diğer özel operasyon personelleriyle paylaşmakta olduğu ABD Büyükelçiliği barınağında 4 Haziran günü ölü bulundu.

Cinayete ilişkin olarak, şu ana dek bir suçlama bulunmuyor. Fakat 2011’de Usame bin Ladin’i de öldürmekle de meşhur olan terörle mücadele 6. Komando Takımı’nın iki üyesi idari izne ayrılmış ve soruşturma askıya alınmış durumda.

Benzer gönderiler