Scroll Top

Seattle’da polisler siyahi bir kadını öldürdü

1024x1024

Seattle kentinde iki beyaz polis silahsız bir siyahi kadını vurdu. Pazar günü gerçekleşen olayda iki polis kendilerini hırsızlık ihbarı yaparak evine çağıran ve ailesinin ruhsal sağlığının iyi olmadığını iddia ettiği 30 yaşındaki siyahi bir anneyi vurarak öldürdü.

Olay yerine varan Seattle Polis Departman’ından iki beyaz polis, Charleena Lyles adlı kadını vurarak öldürdükten sonra verdikleri ifadelerinde ise elinde bıçak olan kadının kendilerine karşı geldiğini söyledi.

Polis raporuna göre, Lyes daha önce polislerle benzer şekilde karşı karşıya gelmiş birisiydi. En son 5 Haziran’da meydana gelen olayda ihbar üzerine siyahi kadının evine giden polislere, elinde makas olduğu halde, ‘ırkçı ve şeytanlar’ diyerek hakaret etmeye başladı. Ancak polislerden biri kadını sakinleştirip elindeki makası almaya başardı.

Seattle Polis Departman’ı olaya ilişkin kendilerine sorulan Lyes’i vuran polis memurlarının psikolojik sorunları olan kişilerle nasıl iletişim kurulacağına dair bir eğitim alıp almadıkları sorusuna yanıt henüz yanıt vermedi.

Ancak polislerin ihbar üzerine gittikleri adreste hayatlarına yönelik tehlike algıladıkları için silah kullandıklarını savundu. Öldürülen siyahi kadının komşu ve akrabaları ise Lyes’in bir süredir psikolojik sorunları olduğunu buna rağmen bölgedeki kamu görevlilerinin ona bu konuda yardım etmek yerine polise infaz ettirme yoluna gittiklerini söyled

Benzer gönderiler