Yunan gazeteci, The Times’a Türkiye nefretini kustu

the-times-erdogan-nezaket-yoksunu-biyiklilari-atina-ya-getiriyor-396848-5

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan ziyareti başladı. Erdoğan’ın ziyareti öncesi The Times gazetesinde Anthee Carassava imzalı küstah ve ırkçı bir yazı yayınlandı.

Times Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yapacağı “tarihi ziyaret” öncesi Yunanistan’ın başkenti Atina’da görülmemiş güvenlik önlemlerinin alındığını yazdı.

Gazetedeki yazıda “Erdoğan’ın hepsi de cumhurbaşkanları gibi bıyıklı olan 60 koruması da, sayıları 100 civarında olan Türk güvenlik görevlileri ve 3 binden fazla Yunan keskin nişancı, polis ve ajanla birlikte Atina’nın birçok noktasında önlem almaya hazırlanıyor” denildi.

Gazetede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve korumalarına hakaret eden Carassava, bu korumalardan bazılarının Mayıs ayında ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen protesto gösterisi sırasında çıkan kavgaya karıştıklarını da belirtti.

ABD’deki davaya destek 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mayıs ayındaki ABD ziyaretinde PKK ve FETÖ destekçilerine ABD polisinin göz yumması sonucu Erdoğan’ın korumaları müdahalede bulunmuştu. FETÖ destekçisi ABD’li siyasilerin de devreye girmesiyle müdahaleye destek veren Türk vatandaşları tutuklanmış, cumhurbaşkanı Erdoğan’ın korumalarına da dava açılmıştı. Caravassa, yazdığı ırkçı ve küstah yazıyla, ABD’de görülen haksız davaya destek verdi.

‘Muhalif’ medya atladı

The Times’da çıkan ırkçı yazıyı, Cumhuriyet, Birgün, T24, Habersol gibi terör örgütlerine destek veren medya kuruluşları büyük bir iştahla destek verdi.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın