Murat Ongun’un yalanını tescilleyen görüntü

20

İBB Sözcüsü Murat Ongun’un 22 Mart Pazar günü 62 No’lu Kağıthane-Kabataş hattında çalışan İETT otobüsüne 1 yolcu bindiğine ilişkin iddiası yalan çıktı. Saat: 06.22’de çekilen görüntülerde; Harmantepe durağında 20 kişinin beklediği ve otobüse bindiği görüldü.

29 Mart pazar sabahı 62 No’lu Kağıthane-Kabataş Hattı ve 146 No’lu Boğazköy-Bakırköy Hattı üzerinde sefer yapan otobülerdeki kalabalık görüntüler vatandaşın tepkisini çekti. Ekrem İmamoğlu’nun sefer sayılarını azaltması sonucu oluşan kalabalık ve koronavirüsün yayılmasına zemin hazırlanması bardağı taşırdı. Konuya ilişkin olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu organize kötülük yapıldığını iddia ederken İBB Sözcüsü Murat Ongun ise kasten binme iddiasıyla kendilerine kumpas kurulduğunu belirtti.

Bir durakta 20 kişi

Ongun, 22 Mart tarihinde 62 No’lu Kağıthane-Kabataş Hattı’nda yalnızca 1 yolcunun araca bindiğini iddia etti. Ancak ortaya çıkan görüntüler Ongun’u yalanladı. Sabah saat 06:22’ye ait görüntülerde Kağıthane-Kabataş Hattı içerisinde yer alan Harmantepe durağında 20 kişinin beklediği ve otobüse bindiği görüldü. Ayrıca, otobüsün dolu olduğu da gözlendi.

https://twitter.com/yekvucutcom/status/1244636016910184450

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin