Scroll Top

FETÖ’de taciz skandallarına bir yenisi daha eklendi

fetode-taciz-aciklamasi-ayetleri

Fetullahçı Terör Örgütü içindeki rezaletler birbiri arkasına deşifre oluyor. Firari örgüt mensuplarının ve Türkiye’deki KHK’lıların bu zamana kadar birçok skandalı gündeme gelmişti. Örgüt içinde bu zamana kadar çıkan taciz, tecavüz ve dolandırma skandalları devam ediyor. Amerika’da yaşayan ve FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in öğrencilerinden Süleyman Sargın’ın yaşadığı evlilik dışı ilişki ortaya çıktı. Örgütün kapatılan yayın organı Zaman gazetesinde de yazarlık yapan Sargın, FETÖ içinde EGM imamı olarak görev yapmıştı. Sargın’ın, ilişki kurduğu örgüt üyesi kadını tehdit ettiği ve şantaj yaptığı ifade edildi. Hürriyet gazetesi yazarı Nedim Şener’in yazısında yer verdiği olay, FETÖ’de taciz vakalarının arttığını ve örgüt içindeki çürümenin geldiği noktayı ortaya koyuyor.

Süleyman Sargın kimdir?

Örgüt içinde molla olarak tanımlanan Süleyman Sargın, bir dönem jandarma mahrem yapılanması içinde faaliyet yürüttü. Ardından emniyet mahrem yapılanmasına geçerek EGM imamı olarak görev yaptı. Zaman gazetesinde de köşe yazarlığı yapan Sargın, örgüt mensupları tarafından saygı duyulan biriydi. 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından yasa dışı yollarla Türkiye’den kaçan Sargın, Temmuz 2022 itibarıyla ailesiyle beraber İsveç Stockholm’de yaşıyor. Sargın, FETÖ elebaşına yakınlığıyla ön plana çıkan bir isim. Sargın, aralarında Yusuf Bekmezci’nin de bulunduğu örgüt mensuplarının taziye mesajlarını FETÖ elebaşının ağzından yazıyor. 48 yaşındaki Sargın, evli ve 4 çocuk babası.

fetode-taciz-aciklamasi-ayetleri

FETÖ’de taciz olayının üstü kapatıldı

Süleyman Sargın, 2018 yılında yeğeninin bir arkadaşı olan ve kendisinden 23 yaş küçük N.K. ile sosyal medya aracılığıyla irtibat kurdu. Örgüt üyesi N.K.’nın babası dahil olmak üzere ailesinde birçok FETÖ mensubu bulunmakta. N.K., ilk aşamada Sargın’ın ısrarlı arkadaşlık tekliflerine olumsuz yanıt verdi. Ancak Sargın, ısrarlarını sürdürdü. FETÖ elebaşına çok yakın olduğunu, örgüt içinde geleceğinin çok parlak olduğunu söyleyen Sargın, ciddi bir ilişki düşündüğünü söyleyerek N.K.’yı ikna etti. Sosyal medya aracılığıyla ilişkileri devam ederken, Sargın N.K.’yı sürekli olarak yurt dışına çağırdı. Ancak N.K., Sargın’ın evli ve çocuklu olmasını gerekçe göstererek ilişkiyi sonlandırdı. Sargın, ardından N.K.’yı “tüm tanıdıklarına düşük ahlaklı bir kadın olduğunu anlatmakla” tehdit etti.

fetode-taciz-aciklamasi-ayetleri
FETÖ’de taciz ve şantaj

Daha da ileri giden Sargın, N.K.’yı Avrupa’da tanıdığı, bildiği birisiyle evlendirebileceğini belirtti. Böylelikle kendilerinin ilişkiye devam edebileceği teklifi ile ikna etmeye çalıştı. N.K., konuyu arkadaşlarına anlattı ve telefon görüşmeleri ile mesajlaşmalarına ait görüntüleri yayınladı. N.K. ile Sargın arasında küfür ve hakaret içerikli kavgalar başladı. Tüm bunlarla yetinmeyen Sargın, eğitim için Bosna Hersek’e giden N.K.’yı rahatsız etmeyi sürdürdü. İsveç’ten Bosna’ya giden Sargın, ilişki karşılığında eğitim masraflarını karşılamayı teklif etti. Sargın’ın teklifini kabul eden N.K., bir süre sonra Bosna’dan kaçarak Türkiye’ye gitti. Ancak Sargın bu kez, N.K.’yı arayarak ilişkilerini ailesine anlatmakla tehdit savurdu. Bu esnada Sargın’ın eşi ilişkilerini öğrendi ve kocasını örgüt mensuplarına şikayet etti. Sargın ise karısına örgüt içinde bu tarz ilişki yaşayan ilk kişinin kendisinin olmadığını, bütün “büyük abilerin” böyle ilişkilerinin olduğunu, bunun Hizmet Abilerinin hakkı olduğunu, konuyu Gülen’e de anlattığını ve icazet aldığını söyledi. Durumu büyütmemesi için de tehdit etti. Örgüt üyeleri arasında ilişkiye dair kayıt ve görüntüleri dolaştırıldı. Ancak Sargın’ın Gülen’e yakınlığı sebebiyle olayın üzeri kapatıldı.

Benzer gönderiler