İsrail gazetesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tehdit etti

gazete-basın-medya

Times Of Israel adlı gazetede yayımlanan makalede, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin iç meselelerine odaklanması gerektiği, aksi taktirde sonunun Kaddafi, Mübarek ve Abidin Bin Ali gibi devrik liderlere benzeyeceği tehdidinde bulunuldu.

İsrail’de yayın yapan Times Of Israel adlı gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik iftira ve tehditler içeren bir makale yayımladı.

Orta Doğu ve Afganistan-Pakistan uzmanı olduğu iddia edilen Manish Rai tarafından kaleme alınan sözde makalede, Türkiye ve Erdoğan karşıtı birçok asılsız iddiada bulunuldu. Yazıda, Erdoğan’ın Osmanlı Devletinin yıkılmasının ardından kaldırılan “halifeliği yeniden getirmeye” çalıştığı ve bunun için “bazı adımlar attığı” öne sürüldü.

Gazeteye ait blogda yayımlanan makalede, Türkiye’nin terör örgütü PKK ve uzantılarıyla mücadele kapsamında Suriye ve Irak’ın kuzeyine düzenlediği operasyonların yanı sıra Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki meşru Libya hükümetine verdiği desteğin Erdoğan’ın “hilafeti getirmek için attığı” adımlar olduğu iftirası atıldı.

Makalede ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin iç meselelerine odaklanması gerektiği aksi halde “sonunun devrik Libya lideri Muammer Kaddafi, devrik Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ve Tunus’un devrik Cumhurbaşkanı Zeynel Abidin Bin Ali gibi olacağı” tehdidine yer verildi.

Türkiye’nin Filistin’e verdiği destekten rahatsız olan İsrail basınında, sık sık Türkiye karşıtılığı ile bilinen isimlerin yazılarına yer veriliyor.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın