Scroll Top

HDP Diyarbakır’da bulamadığı desteği İstanbul solcularından almaya çalışıyor

hdp

HDP,  CHP’den devraldığı provokatörlük görevini devam ettirmeye kararlı.  Sözde ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ adıyla başladıkları eylemlerde Diyarbakır halkından yüz bulamayan HDP rotasını İstanbul’a çevirdi.

HDP’nin ortalığı karıştırmak için seçtiği mekansa İstanbul Kadıköy’deki Yoğurtçu Parkı oldu. Emniyet yetkilileri PKK yandaşları olay çıkarmasın diye güvenlik önlemi aldılar.

HDP milletvekileri ve yancı sendika başkanları katıldı

Parka gitmek için yürüyen HDP’li vekiller Filiz Kerestecioğlu, Garo Paylan, Hüda Kaya, Ayşe Acar Başaran, Sırrı Süreyya Önder, Mithat Sancar, Serpil Kemalbay ve Nadir Yıldırım katıldı. Ayrıca, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) yönetim kurulu üyeleri, Emekçi Hareket Partisi (EHP) Başkanı Sibel Uzun, Emek Partisi (EMEP) Başkanı Selma Gürkan, Devrimci Parti (DP) başkanı Ufuk Göllü de yürüyüşe katıldı.

Hasırcıbaşı Caddesi’nde polis tarafından güvenlik nedeniyle kortej durduruldu. İlk olarak geçişe izin vermeyen polis, daha sonra vekillerin parka girmesine izin verdi.

Sırrı Süreyya halkın destek vermemesini tevil ederek gaz vermeye çalıştı

Diyarbakır’da bekledikleri desteğin alınmadığını itiraf eden Sırrı Süreyya Öder bunu polisin güvenlik önlemlerine bağladı.  Nöbeti, “Edirne’den Hakkari’ye yaygınlaştıracaklarını” iddia eden Önder şöyle devam etti: “Bir tek kişi bile destek

Figen Yüksekdağ’ın terör davalarından hükûm giyip görevini bırakmasından sonra  HDP Eş Genel Başkanı olan Serpil Kemalbay, partinin meclis grubu konuşmasını parkta yapacak.

Benzer gönderiler