Scroll Top

Fetullah Gülen’in amcasının oğlu Kemalettin Gülen tekrar tutuklandı

kemalettin-gülen-1 (1)

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in skandal bir kararla tahliye edilen amcasının oğlu Kemalettin Gülen, yeniden tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Kemalettin Gülen’in emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edilen Kemalettin Gülen, savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

7 yıl 6 ay hapse çarptırılıp tahliye edilmişti

Gülen, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince “silahlı terör örgütü üyeliği” suçundan yargılandığı davada, 8 Mart’ta 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Mahkeme, sanığın yurt dışına çıkış yasağı konularak tahliye edilmesine karar vermişti.

Örgütün kurumlarında kaydı var

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından FETÖ’nün avukatlık yapılanması soruşturması sonunda hazırlanan iddianamede, elebaşı Fetullah Gülen’in amcasının oğlu olan Kemalettin Gülen’in FETÖ’nün finans merkezi Kaynak Holding A.Ş. vekili olarak çalıştığı kaydedilmişti. FETÖ elebaşı ile irtibatının sadece kan bağından kaynaklanmayan Kemalettin Gülen’in Bank Asya’da hesabının bulunduğu da belirlenmişti.

15 Temmuz darbe girişimine destek

Gülen’in 15 Temmuz sonrası kayınpederinin köyünde saklandığı ortaya çıkmıştı. İddianamede şüphelinin 15 Temmuz’dan sonra Ümraniye’deki evini eşi Songül Gülen’e devretme teşebbüsünde bulunduğu tespit edilmiş, bu devir başsavcılık talimatıyla durdurulmuştu. Ayrıca Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın halkın darbeye karşı meydanlara davet edilmesine ilişkin 17 Temmuz’da gönderdiği mesaja karşılık, “ha s.. la” şeklinde mesaj gönderdiği de tespit edilmişti.

Danıştay saldırısında parmağı çıktı

bu şüphelinin Ergenekon yargılama süreçlerinde tanık olarak verdiği beyanlarda açıkça yapılanmanın üyesi olduğunu belirttiği ve Danıştay saldırısını gerçekleştiren Alparslan Arslan’ın beyanına göre Danıştay üyelerinin yer aldığı gazete kupürlerini Arslan’a gösteren kişi olduğu da dile getiriliyordu.

Benzer gönderiler